eReport.sk
Sulík odmietol Hegera
Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Eduard Heger. Foto: tasr

VIDEO Sulík vláde: Toto je taký chaos, tak nech už idú do čerta! Heger mu nerozumie

Nech idú do čerta! Opozičná SaS podá do Národnej rady (NR) SR návrh na vyslovenie nedôvery vláde, vyzbierala podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze. Informovali o tom predstavitelia strany na štvrtkovej tlačovej konferencii. Šéf liberálov Richard Sulík vyhlásil, že vláda nedokáže riešiť problémy ľudí a že prestala bojovať proti mafii a korupcii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  2. Ochrániť demokraciu je kľúčové
  3. Odoberte mu aj mobil, lebo Slovensko z neho umrie od smiechu!
  4. Sulík otvorene

„Koalícia dávno prestala bojovať proti mafii a proti korupcii. Toto vidí každý. Ak by sme teraz neurobili nič, v riadnych voľbách, o 15 mesiacov, sa práve Robert Fico (Smer-SD) vráti tak, že možno tie voľby vyhrá, lebo jeho najväčším podporovateľom je Igor Matovič (OĽANO). Toto je fakt, preto musíme niečo spraviť,“ povedal Sulík. Či už predčasné voľby, úradnícka vláda alebo iná nová koalícia 76 poslancov bude podľa jeho slov lepšie riešenie než súčasná vláda.

VIDEO SaS: Tejto vláde nedôverujeme. Podávame návrh na vyslovenie nedôvery

Zdroj: fb/stranasas

Sulík na novinársku otázku, či sa neobáva, že voliči zle prečítajú krok liberálov reagoval, že realitou podľa neho je, že najväčší podporovateľ Roberta Fica je Igor Matovič. „Tým, čo to všetko nastváral. Tým, ako polarizuje krajinu. A tým, aký marazmus predvádza táto vláda. Toto vidí každý. Nielen naši voliči, ale aj voliči všetkých iných strán,“ konštatoval Sulík.

Sulík: Prosím vás pekne, kde je ten boj proti mafii?

Zároveň uviedol, že boj proti mafii, ktorý deklarovalo hnutie OĽANO vlastne nie je podľa neho žiadnym bojom proti mafii. „Paragraf 363 dodnes nie je zrušený. Robert Fico nebol vydaný. I keď tam chýbali len dva hlasy. Dve poslankyne OĽANO to mohli zmeniť. Rovnako to mohol zmeniť ak koaličný partner Sme rodina, ktorý nedodal ani jeden hlas. Tam Igor Matovič nepovedal pol slova. Tam je to v poriadku. Tak ako bojuje proti mafii? Predvčerom či včera bol Robert Fico sprostený tých obvinení z kauzy Súmrak. Tiež na základe paragrafu 363. Prosím vás pekne, kde je ten boj proti mafii? To by ma strašne zaujímalo. Momentálne ti vidíme len marazmus,“ podčiarkol šéf liberálov.

Nemajú, čo vládnuť, lebo to vraj nevedia

Sulík pripomenul aj expresívnu kritiku Matoviča na adresu lekárov v NR SR počas stredy či neschopnosť premiéra Hegera nájsť si dlhé týždne čas na stretnutie s lekármi. „Toto je jednoducho taký chaos, že už nech idú do čerta! Nemajú, čo vládnuť, lebo to nevedia,“ dodal Sulík.

Heger: Dnešok ma obzvlášť ľudsky sklamal

Heger vo svojej reakcii na snahu SaS vysloviť nedôveru vláde však napriek všetkému, ako tvrdí, nerozumie. „Strana SaS sa spojila s Hlasom s cieľom položiť demokratickú a antikorupčnú vládu. Namiesto toho, aby sa demokratické sily spájali, si strana SaS vybrala za partnera politické potomstvo Roberta Fica, ktoré sa pri ňom naučilo klamať, zavádzať, kradnúť, pomáhať ´našim ľuďom´a žiť vysoko nadštandardne oproti priznaným príjmom. Peter Pellegrini je dvojča Roberta Fica a jeho úmysly nie sú posunúť Slovensko dopredu, ale pozametať kauzy pod koberec a užívať si luxus. Myslel som si, že so stranou SaS sme stále na jednej lodi aspoň čo sa týka otázok hodnôt. Dnešok ma preto obzvlášť ľudsky sklamal,“ uviedol predseda vlády SR.

O kom toto odvolávanie znova je? Pýta sa premiér

„Nerozumiem vám. Napriek tomu, že chcete odvolať moju vládu, tak som dnes počul z vašich úst len jedno meno, a tým je Igor Matovič. Tak sa pýtam. O kom toto odvolávanie znova je? Pretože v časoch, keď občania potrebujú zodpovednú vládu, ktorá im podá pomocnú ruku, tak cítim znova len zranené ego, ktoré potrebuje kopať,“ odkázal Heger prostredníctvom sociálnej siete SaS.

Zdroj: fb/premier.sr

Fico: Oni si z nás podľa všetkého robia srandu

Smer-SD bude podľa šéfa Roberta Fica „vždy hlasovať za odvolanie, či už ide o individuálneho člena vlády, alebo o celú vládu“. Nerozumie však tvrdeniam Sulíka o novej koalícii 76 poslancov. „Máme zvaliť vládu preto, aby sa vrátil Sulík naspäť do vlády? Oni si z nás podľa všetkého robia srandu,“ reagoval s tým, že poslanci SaS sú naivní.

Borguľa chce hlasovať za odvolanie Hegera

Poslanec Sme rodina Martin Borguľa na sociálnej sieti ešte pred štvrtkovým hlasovaním o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) napísal, že pokiaľ nebude odvolaný alebo ak ho premiér neodvolá a následne príde návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi, bude s „pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou“ hlasovať za odvolanie Hegera.

Valášek ešte nie je rozhodnutý

Nezaradený poslanec Tomáš Valášek pôsobiaci v mimoparlamentnom Progresívnom Slovensku (PS) ešte nevie, či za návrh na vyslovenie nedôvery vláde zahlasuje, je to pre neho čerstvá informácia. „Máme predsedníctvo, ktoré o takýchto veciach rozhoduje, táto diskusia sa ešte nezačala,“ reagoval.

Šeliga: Verím, že SaS v tomto nebude jednotná

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga nepodporí pád vlády. Považuje za cynické, že SaS povalila v minulosti vládu v čase, keď sa začala vyšetrovať kauza Gorila a robí to opäť. „Verím, že SaS v tomto nebude jednotná a že ani demokratickí poslanci v opozícii nepodporia pád Hegerovej vlády. Viackrát opakovali, že nemajú nijaký problém s Eduardom Hegerom. Nerozumiem teraz tomuto kroku. Asi im padajú preferencie alebo robia chyby z ‚oplašenia‘, na ktoré môže doplatiť celé Slovensko,“ skonštatoval.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík vláde: Toto je taký chaos, tak nech už idú do čerta! Heger mu nerozumie

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti