eReport.sk
Igor Matovič, v pozadí Richard Sulík. Foto: tasr

Matovič o rozhodnutí ústavného súdu: Čaputová napľula do tváre ľuďom!

Ústavný súd v stredu popoludní šokujúco rozhodol, že referendum o predčasných voľbách nie je v súlade s našou ústavou a minister financií Igor Matovič toto rozhodnutie takmer okamžite komentoval na sociálnej sieti. Vyjadril nesúhlas s verdiktom našej najvyššej súdnej inštancie, no kopol si pritom do prezidentky Zuzany Čaputovej.

Igor Matovič sa v statuse vrátil k tomu, čo predchádzalo verdiktu ústavného súdu. A to podanie prezidentky Zuzany Čaputovej na preskúmanie ústavnosti referenda o skrátení funkčného obdobia vlády. „Hlboko nesúhlasím so zlomyseľným konaním pani prezidentky Čaputovej. Ak by podpisy za konanie referenda vyzbierala jej progresívna skupinka, ani by ju len nenapadlo dávať možnosť Ústavnému súdu referendum zablokovať,” píše Matovič.

Je to podlé a zákerné

Dodáva, že v takom prípade by konala úplne inak. „Tvrdila by, že predsa ľudia majú právo vyjadriť svoj názor a ona má právo vyhlásiť referendum aj bez posúdenia Ústavným súdom.… ale nestalo sa. Podpisy zbierali ľudia, ktorými jej majestát v skutočnosti pohŕda, tak ich o právo vyjadriť sa, okradla. Podlé a zákerné. Pľuvanec do očí 600 tisíc ľuďom,” povedal to na plné ústa expremiér.

Viac o téme:

  1. Eduard Bárány počas tlačovej konferencie
  2. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  3. premiér SR Eduard Heger (OĽaNO)
  4. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  5. Peter Pellegrini s podpredsedami Hlas-SD.
  6. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  7. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Na záver minister financií zhodnotil aj samotný výsledok zasadnutia sudcov ústavného súdu. „Nie, nie som za predčasné voľby, ale som hlboko presvedčený, že voliči opozície majú právo na konanie referenda o tejto otázke, bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie,” uzavrel.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport