eReport.sk
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

SaS: Boli sme pripravení považovať rozhodnutie občanov v referende za záväzné

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR, že referendum o skrátení volebného obdobia nie je v súlade s ústavou a nemôže sa konať.

Liberáli, ktorým šéfuje Richard Sulík, zároveň upozornili, že v prípade, ak by referendum ÚS odobril, podriadili by sa jeho výsledku. “Boli sme pripravení považovať rozhodnutie občanov v referende za záväzné a podľa neho aj v parlamente hlasovať,” uviedla strana SaS v tlačovom vyhlásení.

ÚS rozhodol, že otázka navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR nie je v súlade s ústavou. Po neverejnom zasadnutí pléna Ústavného súdu (ÚS) SR o tom v stredu informoval predseda ÚS SR Ivan Fiačan.

Referendum nebude, reagoval už ja expremiér Matovič:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  2. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  3. Peter Pellegrini s podpredsedami Hlas-SD.

Na ÚS so žiadosťou o preskúmanie súladu s ústavou i ďalší postup v prípade platného referenda sa obrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Petíciu za referendum o predčasných voľbách podporilo viac ako 585.000 ľudí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport