eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič o Lengvarského budúcnosti: Jeho zotrvanie vo funkcii bude závisieť od ďalšej vlny covidu

Zotrvanie Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) v kresle ministra zdravotníctva sa má vyhodnotiť po odznení vlny, ktorá sa očakáva v súvislosti s omikron variantom nového koronavírusu. V rozhovore to uviedol líder OĽANO a minister financií Igor Matovič. Lengvarský podľa neho podcenil očkovaciu kampaň. Matovič zároveň tvrdí, že sú aj faktory, za ktoré minister zdravotníctva nemôže. Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár uviedol, že hoci sa s Lengvarským nezhodol na reforme nemocníc, vo väčšine rozhodnutí ho podporuje.

Rozhodne sa po ďalšej vlne, tvrdí Matovič

„Po odznení vlny vyhodnotíme, či je ďalej vhodné, aby pán Lengvarský fungoval v pozícii ministra zdravotníctva,“ skonštatoval Matovič s tým, že by bolo zlé meniť „generála na čele boja“. „Keď to pominie, treba si spočítať plusy, mínusy a rozhodnúť sa, ako ďalej. Myslím si, že zásadným spôsobom podcenil očkovaciu kampaň. Keď sme rezortu zdravotníctva koncom júla dali peniaze, trvalo im viac ako tri mesiace, kým kampaň spustili a spustili doslova hračkársku kampaň, ktorá očkovaniu absolútne nepomáha,“ myslí si Matovič.

Lengvarského zhodnotia aj podľa zaočkovanosti

Šéf OĽANO avizoval, že Lengvarského bude hodnotiť aj podľa miery zaočkovanosti Slovákov v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ. „Prebral Slovensko ako krajinu, ktorá bola siedma najlepšie očkujúca krajina v EÚ a momentálne je Slovensko tretia najhoršie očkujúca krajina v EÚ. To je sumár faktorov. Sú tam veci, za ktoré Lengvarský môže a za ktoré nemôže. Nemôže za to, že máme opozíciu, ktorá si postavila svoj úspech na tom, že bude štvať proti opatreniam a očkovaniu,“ skonštatoval.

Bude vás zaujímať:

  1. Rozoberanie stánkov vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave 28. novembra 2021.
  2. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský (OĽaNO) počas brífingu s novinármi, na ktorej ohlásil svoju demisiu.
  3. NAKA
  4. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  5. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  6. Peter Pellegrini
  7. Zľava ministri Samuel Vlčan, Mária Kolíková a Vladimír Lengvarský.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič o Lengvarského budúcnosti: Jeho zotrvanie vo funkcii bude závisieť od ďalšej vlny covidu

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti