eReport.sk
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský (OĽaNO) počas brífingu s novinármi, na ktorej ohlásil svoju demisiu.
Ján Mičovský. Foto: tasr

Smer udrel na ministrov OĽANO a pripomenul plagiátorstvo Matoviča: Stačilo vysloviť nevinnú kritiku!

Pre neschopnosť súčasnej vlády a pre nezáujem bývalého aj súčasného vedenia agrorezortu rapídne stúpajú ceny potravín. Sen o potravinovej sebestačnosti sa Slovensku vzďaľuje. Uviedol to Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia opozičnej strany Smer–SD v hodnotení roka 2021 na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. To, ako situáciu vidí opozičná strana takpovediac rozmenil v pondelok na drobné na sociálnej sieti podpredseda Smeru Richard Takáč.

Ministri Ján Mičovský (OĽANO) a Samuel Vlčan (nominant OĽANO) spoločne s vládou podľa strany vedenej Robertom Ficom neboli schopní pomôcť slovenským potravinárom a pôdohospodárom. “Žiadna covidová pomoc, žiadne dotácie na protipandemické opatrenia. Nič,” konštatoval Takáč.

Zlej situácii dopomohla vraj aj kritika Mičovského

Pripomenul, že keď Európska únia ponúkla Plán obnovy a odolnosti a s ním miliardové formy pomoci, slovenskí potravinári a pôdohospodári verili, že je to ich jedinečná šanca. “Verili v zvýšenie potravinovej sebestačnosti, zvýšenie konkurencieschopnosti. Verili Mičovského slovám, že z plánu obnovy pre nich vybojuje jednu miliardu eur. Mali nádej, že po pandemickej katastrofe, ktorá mnohých položila na kolená, sa opäť pozviechajú. Plán obnovy bol pre agrorezort veľkým fiaskom. V pláne obnovy svieti pri kolonke pôdohospodárstvo a potravinárstvo jedna veľká nula. Lebo minister Mičovský, ktorého nominovalo vládne OĽANO, si dovolil kritizovať Matoviča z plagiátorstva. Stačilo vysloviť nevinnú kritiku a rezort pôdohospodárstva si to odniesol ako odplatu. Poľnohospodári a potravinári sú v štrajkovej pohotovosti a nik sa tomu ani nečuduje. Najhoršie je, že sa tomu už ani nikto nevenuje,” uzavrel opozičný parlamentný poslanec.

Zdroj: fb/richardtakac2018

Hovorca strany ešte pripomenul obrovské zdražovanie, ktorému občania aktuálne čelia. “Dnes sme svedkami nekontrolovaného zvyšovania cien. Začalo sa to energiami, plynom a pokračuje to cenami potravín, o takmer 20 %, čo sme tu ešte niky nemali,” upozornil Mažgút. “Hneď pri prvých správach o zvyšovaní cien na svetových trhoch sme vládu varovali. Od začiatku sme v parlamente chceli hovoriť o krokoch, ktoré treba podniknúť, ktoré má vláda pripravené. Chceli sme vedieť, aké majú plány.”

Mažgút: Počúvame len alibistické výhovorky ministra

“Čo by sme inak robili my? Pri potravinách by to boli tvrdé rokovania s reťazcami, ktoré by mali pri miliardových ziskoch prejaviť kus solidarity so zákazníkmi. Počúvame len alibistické výhovorky ministra, že rokovať o cenách sa nedá,” uviedol hovorca strany.

Ďalšími krokmi by podľa Mažgúta boli opatrenia, ktoré strana Smer-SD tiež vláde navrhovala. “Zelená nafta aj pre potravinárov, zvýhodnené úvery cez Slovenskú záručnú rozvojovú banku, zníženie cien energií, úprava daňovo-odvodového zaťaženia,” dodal Mažgút.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. darčeky, Vianoce
  2. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
  3. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  4. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  5. stavbár, rekonštrukcia, dom, byt, oprava
  6. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  7. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer udrel na ministrov OĽANO a pripomenul plagiátorstvo Matoviča: Stačilo vysloviť nevinnú kritiku!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti