eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini. Foto: tasr

Pellegrini: Hlas-SD podporí plnou silou všetky aktivity vedúce k referendu

Hlas-SD podporí aktivity vedúce k referendu o predčasných voľbách plnou silou. Deklaroval to líder strany Hlas-SD a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini. Jeho strana sa pridá aj k avizovanej iniciatíve Smeru-SD o zbere podpisov za ďalšie referendum, ktoré by malo obsahovať aj otázku, či by poslanci mali zmeniť Ústavu SR tak, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie parlamentu hlasovaním v pléne alebo referendom.

„Určite sa k takejto aktivite pridáme, pretože to je povinnosťou opozície. Podporíme plnou silou všetkými našimi štruktúrami všetky aktivity, ktoré majú smerovať k referendu,“ vyhlásil Pellegrini. Upozornil, že ak by aj bolo úspešné referendum o tom, či poslanci majú zmeniť Ústavu, konkrétny návrh bude musieť následne prejsť legislatívnym procesom, ktorý môže trvať dlho.

Referendum za predčasné voľby

Poznamenal tiež, že zhruba 600.000 podpisov, ktoré sa podarilo vyzbierať za referendum o predčasných voľbách, nemožno zahodiť do koša. Podľa jeho slov Ústavný súd SR nenapadol danú referendovú otázku. „Vzhľadom na našu Ústavu povedal, že nepozná referendum o predčasných voľbách a ani možnosť, aby si poslanci sami skrátili svoje volebné obdobie rozhodnutím,“ dodal líder Hlasu-SD. Pellegrini naďalej očakáva, že predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) a minister financií Igor Matovič (OĽANO) splnia svoje sľuby, pri ktorých hovorili o referende ako o plnom práve občanov.

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Miloš Svrček (Sme rodina).

Poznamenal však, že ich aktivity k tomu zrejme nevedú. „Samotná zmena Ústavy ešte neznamená predčasné voľby, neviem, čoho sa bojí vládna koalícia,“ podotkol s tým, že koalícia tak dusí situáciu a nedovolí ľuďom prísť pokojne vyjadriť názor, čo môže viesť k horšiemu vyjadreniu napätia v spoločnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Hlas-SD podporí plnou silou všetky aktivity vedúce k referendu

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php