eReport.sk
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD. Zdroj: fb/eReport

Pellegrini chce podporu pre seniorov, má však inú predstavu ako šéf OĽANO: Sumu by bolo vhodné rozdeliť!

Seniorom treba pomôcť bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní. Pomoc potrebujú všeobecne v rámci zvládnutia ťažkých ekonomických situácií, ktoré budú zažívať. Uviedol to nezaradený poslanec a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini v reakcii na piatkový (26. 11.) návrh ministra financií Igora Matoviča (OĽANO).

Pokračoval, že Hlas-SD sčasti chápe motiváciu vlády a že je potrebné seniorov určite motivovať, aby sa očkovali. “Zdá sa nám, že tak, ako to je prichystané, to bude nesmierne komplikované a sčasti aj nefunkčné,” konštatoval Pellegrini s tým, že súčasná vláda nie je podľa neho schopná vyvinúť e-karanténu alebo iné podobné aplikácie.

Ďalej sa obáva, že mnohí seniori nebudú schopní adaptovať sa na nové digitálne prostredie. “Odmietam názor, že keď to nebudú vedieť, tak nech to dajú svojim deťom. Toto má byť pomoc seniorom,” povedal Pellegrini. Seniori podľa neho budú potrebovať pomoc pri zvýšených cenách energií a potravín viac, ako využitie poukazu na pobyt v penzióne či wellnesscentre.

Pellegrini preto navrhuje vládnej koalícií, aby zvážila, či zajtra do Národnej rady (NR) SR nepredloží kombináciu podpory slovenských seniorov. “Túto sumu by bolo vhodné rozdeliť nasledovne – 200 eur poslať priamo každému seniorovi, ktorý poberá starobný dôchodok, ako zvýšenie jednomesačného starobného dôchodku bez ohľadu na to, či je alebo nie je zaočkovaný, pretože týchto 200 eur mu má pomôcť, ako – tak vykryť zvýšené ceny za energie a rastúce ceny potravín,” dodal Pellegrini. Zvyšných 300 eur  by podľa neho zostalo motiváciou pre tých, ktorí sa dajú zaočkovať.

Naživo portál eReport priniesol tlačovku Pellegriniho na svojej facebookovej stránke.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Krajniak (Sme rodina)
  2. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.
  4. Robert Fico (Smer-SD)
  5. Richard Raši

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini chce podporu pre seniorov, má však inú predstavu ako šéf OĽANO: Sumu by bolo vhodné rozdeliť!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti