eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: tasr

Pellegrini Remišovej: Keď prídete za pani, že poďte sa očkovať, chytí metlu a potrieska vám s ňou po hlave!

Tretia vlna pandémie koronavírusu udrela na Slovensku v plnej sile. Viacerí odborníci i politici tvrdia, že za to, aký má priebeh môže aj nízka zaočkovanosť obyvateľstva. Motivovať by chceli najmä dôchodcov, pre ktorých plánujú zaviesť päťstoeurové poukážky.

„Akúkoľvek podporu pre zaočkovanie ľudí nad 55 podporíme. Z toho dôvodu, že vakcína stojí 20 eur a monoklonálne látky, ktoré pomáhajú prekonať chorobu, stoja 1 200 eur, človek v nemocnici stojí 12 000 eur a človek na umelej pľúcnej ventilácii stojí 20 000 eur. Aj poukaz v hodnote 500 eur je menej, ako by stála liečba na umelej pľúcnej ventilácii,“ vyslovila presvedčenie v diskusnej relácii Na telo Veronika Remišová. Opozičný poslanec Peter Pellegrini chcel umožniť seniorom zmeranie protilátok. „Také reči, že protilátky vám pomôžu a zmerajte si ich a budete chránení, to ľuďom nepomôže,“ myslí si vicepremiérka.

Remišová sa stretla v diskusii s Pellegrinim. – Foto: TV Markíza

Pellegrini ju však upozornil, že by sa mali so seniormi viac rozprávať o výhodách očkovania. „Vy s tými občanmi seniormi musíte nadviazať nejaký kontakt. Lebo ja vám to hovorím zdravým sedliackym rozumom. Ak vy teraz pôjdete zazvoniť nejakej pani na Oravu a poviete: „Poďte sa dať zaočkovať!“, tak chytí metlu a potrieska vás s ňou po hlave. Ale keby ste za ňou prišli, poďme sa o tom prozprávať, naozaj si myslíte, že to prežijete, pozrite sa na protilátky. To mal byť dôvod s nimi nadviazať diskusiu,“ zdôvodňoval expremiér, ktorý tvrdí, že s týmto nápadom prišiel aj preto, lebo nevedel, že je v štátnej kase k dispozícii pol miliardy.

Čítajte viac:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Richard Raši

Presne toľko plánuje dať minister financií Igor Matovič na podporu podnikateľov v určitých odvetviach, aby im umožnil zvládnuť tretiu vlnu. Podpora však bude „vyplácaná“ prostredníctvom poukážok pre seniorov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini Remišovej: Keď prídete za pani, že poďte sa očkovať, chytí metlu a potrieska vám s ňou po hlave!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti