eReport.sk
Igor Matovič Foto: tasr

Matovičova sestra si opäť kopla: Toto si myslím o jeho bonuse za očkovanie!

Minister financií Igor Matovič už nevie ako motivovať ľudí k očkovaniu. Najnovšie navrhuje zaviesť rekreačný a gastro bonus v hodnote 300 eur. Jeho sestra Zuzana mu za to poslala veľavravný odkaz.

Bonus má byť pre každého nad 60 rokov. Nezabrala očkovacia lotéria, tak Matovič verí, že toto môže pomôcť zrýchliť zaočkovanosť. Bonus by si mohli ľudia uplatniť počas budúceho roka.

Matovič predstavil svoj nápad na tlačovke – Foto: tasr


      
Peniaze by podľa expremiérovho návrhu mal dostať každý, kto sa od 1. júla do 12. decembra tohto roka zaočkoval alebo sa zaočkuje. Keď niekto nebol zaočkovaný alebo bol do začiatku júla len druhou dávkou, mal by mať aj tretiu dávku. „Chceme ten rekreačný a gastro bonus rozdeliť medzi ľudí, aby ho mohli čiastočne čerpať v reštauráciách, čiastočne, aby ho mohli čerpať na podporu domáceho cestovného ruchu, čiže v zariadeniach domáceho cestovného ruchu,” predstavil svoju ideu Matovič.

– Foto: FB/belicovazuzana

Jeho nadšenie však mierne schladila jeho sestra Zuzana Belicová. „Dôchodcovia si 300 € príspevok na rekreáciu či do reštaurácie zaslúžia každý rok ako poďakovanie. Nielen ako odmenu za očkovanie,” myslí si Zuzana, ktorej sa nepozdávala ani očkovacia lotéria. Je jasné, že s bratom majú na veci verejné diametrálne odlišný názor.

Jedna z diskutujúcich pod jej príspevkom na sociálnej sieti to zaklincovala. „Zuzka, keby Váš brat mal aspoň 10% z Vášho charakteru ako Vy,” myslí si Viera.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičova sestra si opäť kopla: Toto si myslím o jeho bonuse za očkovanie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport