eReport.sk
Štátna tajomníčka ministerstva kultúry Viera Leščáková (Za ľudí).
Viera Leščáková (Za ľudí). Foto: fb/viera-lescakova

Remišovej verná politička: Slovensko neobjaví Ameriku, ak zavedie povinné očkovanie!

Vláda smeruje k diskusii o povinnom očkovaní na ochorenie COVID-19, situácia ju tam dotlačí. Uviedla to štátna tajomníčka ministerstva kultúry Viera Leščáková (Za ľudí). SaS podľa jej poslankyne Jany Bittó Cigánikovej povinné očkovanie odmieta. Mimoparlamentný Hlas-SD trvá na svojom názore, že očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má byť dobrovoľné, povedal nezaradený poslanec NRSR Matúš Šutaj Eštok. Všetci to uviedli v diskusnej O päť minúť dvanásť na RTVS.  

Slovensko neobjaví Ameriku, ak zavedie povinné očkovanie, skonštatovala Leščáková, politička, ktorá ostala aj po rozkole v strane Za ľudí verne na strane jej predsedníčky Veroniky Remišovej. Veľa ústavných právnikov podľa nej vraví, že zavedenie povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 nie je protiústavné. Podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák poukázal, že povinné očkovanie je možné iba pri vakcínach, ktoré sú dlhodobo známe a vie sa o ich dlhodobých účinkoch.

Lečšáková: Matovičove poukážky sú poslednou šancou

Strany SaS a Za ľudí budú presadzovať tzv. lockdown pre nezaočkovaných, potvrdili Bittó Cigániková a Leščáková. Opozičný Smer-SD podľa Kaliňáka nie je zástancom lockdownu, ale ak si ho zlá situácia vyžaduje, je potrebné ho vyhlásiť. Šutaj Eštok zdôraznil rýchle, tvrdé a jasne odkomunikované protipandemické opatrenia. Tvrdí tiež, že lockdown by mal ísť ruka v ruke s ekonomickou pomocou.

Poukážkami z dielne rezortu financií je snaha vlády podporiť a motivovať dôchodcov k zaočkovaniu, povedala Leščáková. Súhlasí, aby ju seniori dostali. „Je to posledná šanca,“ podotkla. Štátna tajomníčka si myslí, že ak nebude mať Slovensko očkovaných seniorov, ocitne sa v „bludnom kruhu“. Dosah pandémie tak bude najmä na tých, ktorí potrebujú bielu medicínu, poznamenala Leščáková.

Eštok: Koalícia by mala trvať na odchode Matoviča

Šutaj Eštok označil poukazy za ďalší bláznivý nápad ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Vyzval vládnu koalíciu, aby trvala na odchode Matoviča z funkcie ministra, inak sa Slovensko „z tohto marazmu nevymoce“.

Bittó Cigániková deklarovala, že SaS nepodporí 500-eurové poukážky. Cieľ motivovať dôchodcov je správny, suma je však vzhľadom na verejné financie vysoká, spresnila. Kaliňák by chcel napríklad vidieť štatistiku, ako očkovacia lotéria motivovala ľudí k očkovaniu. 

 Erik Kaliňák: Deti sa stali obeťami politického konfliktu

Poslanci sa v diskusii dotkli aj témy škôl. Bittó Cigániková si myslí, že nastavenie škôl je dobré a riaditelia situáciu zvládajú. „Školy treba zatvárať tam, kde vybuchne problém,“ uviedla. Deti a školy sa podľa Kaliňáka stali obeťami politického konfliktu. Šutaj Eštok apeluje na vládu, aby vláda aspoň raz počúvala odborníkov. Ak povedali, že majú školy zavrieť, mali tak urobiť. Leščáková považuje za dôležité otvorenie základných škôl.

Cigániková: Štúdie ukazujú, že ivermektín nepomáha

Kaliňák v diskusii vyzval vládu, aby ľuďom zabezpečila vitamínové doplnky, poukázal aj na štúdiu o účinku ivermektínu na ochorenie COVID-19. Štát podľa neho zlyháva v prevencii a primárnej liečbe. „Kvantum štúdií ukazuje, že ivermektín nepomáha,“ reagovala Bittó Cigániková s tým, že niektorí ľudia sa ivermektínom predávkovali. Podľa Kaliňáka je to preto, lebo ho ľudia berú bez kontroly lekára a „dávajú si konské dávky“. Bittó Cigániková ešte doplnila, že v primárnej starostlivosti neexistuje liek, ktorým by sa dal COVID-19 liečiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Kumanová
  2. Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Zľava Igor Matovič a Marián Magoško.
  4. Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas-SD

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovej verná politička: Slovensko neobjaví Ameriku, ak zavedie povinné očkovanie!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti