eReport.sk
Emil Machyna, Marián Magdoško a Valéria Pokorná počas tlačovky OZ KOVO, KOZ, JDS a Asociácie slovenských kúpeľov.
Emil Machyna, Marián Magdoško a Valéria Pokorná počas tlačovky OZ KOVO, KOZ, JDS a Asociácie slovenských kúpeľov. Foto: tasr

VIDEO Odborári hrozia vláde štrajkmi, pridávajú sa aj seniori: Jediné, čoho sa boja, je nahnevanosť ľudí!


Odborári plánujú na apríl a máj tri veľké protestné mítingy v Košiciach, Žiline a Trnave, ktoré by mali prinútiť vládu prijať riešenia na zlepšenie situácie občanov. Pokiaľ ich požiadavky nebudú splnené, nevylučujú ani vyhlásenie generálneho štrajku. Informoval o tom na stredajšej tlačovej konferencii predseda Rady Odborového zväzu KOVO Emil Machyna. „Budú pokúšať osud, dokým si ľudia nevezmú moc do vlastných rúk,“ tvrdo povedal na adresu vlády prezident Konfederácie odborových zväzov SR Marián Magdoško.

K odborárom sa pridala aj Jednota dôchodcov Slovenska a Asociácia slovenských kúpeľov. Prvý protest bude 21. apríla v Košiciach, 30. apríla v Žiline a posledný by mal byť 7. mája v Trnave.

Náš pohľad a pohľad občanov je taký, že vláda nerobí absolútne nič pre to, aby znížila sociálne dosahy na skupiny obyvateľov.

Emil Machyna.

„Ak to nepomôže, máme pripravený deň, keď si ľudia nalepia nálepku podporujem generálny štrajk,“ povedal Machyna. Nevylúčil ani ostrý hodinový a neskôr celodňový generálny štrajk. „Chcem vyzvať ľudí, aby sa zapojili, lebo jediné, čoho sa bojí vláda, je nahnevanosť ľudí,“ dodal Machyna.

VIDEO Machyna o plánovaných protestoch odborárov

Odborári chcú s vládou rokovať napríklad o dôchodkovom strope, príplatkoch za nočné zmeny či o kompenzácii rastúcich nákladov na potraviny či energie. Jednota dôchodcov Slovenska zasa požaduje trojpercentnú mimoriadnu valorizáciu dôchodkov a vládou navrhovaný presun termínu 13. dôchodku na leto nepovažuje za kompenzáciu rastúcich životných nákladov.

„Ak dostaneme 13. dôchodok v júni alebo v júli, budeme požadovať 14. dôchodok,“ uviedla poverená predsedníčka Jednoty dôchodcov Slovenska Valéria Pokorná.

Verím tomu, že budeme úspešní a že naštartujeme občiansku spoločnosť. Nestačí rozprávať a písať, ale prísť.

Šéf Rady Odborového zväzu KOVO.

Prezident Konfederácie odborových zväzov SR Marián Magdoško skonštatoval, že Slovensko zasiahli naraz tri krízy. Migračná, energetická a doznievajúca pandemická. „Náš pohľad a pohľad občanov je taký, že vláda nerobí absolútne nič pre to, aby znížila sociálne dosahy na skupiny obyvateľov,“ povedal Magdoško.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) mal podľa Magdoška dávno oboznámiť na rokovaní tripartity sociálnych partnerov s pripravovanými krokmi vlády. Informácie od ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) označil za nedostatočné.

To, že súčasná vláda nemá s odborári nemajú práve najlepší vzťah s vládou je verejne známe.Ešte v decembri 2021 minister financií Igor Matovič (OĽANO) nechutne dourážal Magdoška.

Machyna dodal, že verí, že ľudia na zhromaždenia prídu a podporia požiadavky. „Verím tomu, že budeme úspešní a že naštartujeme občiansku spoločnosť. Nestačí rozprávať a písať, ale prísť. Za to, čo si myslíme, že je správne, aj zabojovať,“ dodal Machyna.

VIDEO Celá tlačovka odborárov o pripravovaných štrajkoch aj neschopnosti vlády

Zdroj: fb/tasrtv.sk

To, že súčasná vláda nemá s odborári nemajú práve najlepší vzťah s vládou je verejne známe. Ešte v decembri 2021 minister financií Igor Matovič (OĽANO) nechutne dourážal Magdoška. „Dostal som pred chvíľou link na video jednej odborárskej vyžírky, ktorá sa šíri médiami. Straší v ňom policajtov, že po prijatí zmien v daňovej revolúcii sa policajtom zruší celé súčasné sociálne zabezpečenie,“ hanlivo komentoval šéfa odborárov šéf najsilnejšieho koaličného hnutia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Zľava Igor Matovič a Marián Magoško.
  3. Predseda Konfederácie odborových zväzov Marián Magdoško.
  4. Poverená šéfka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
  5. Eduard Heger odovzdáva tašku s chlebom seniorke v Banskej Bystrici.
  6. Uzavrel kartelovú dohodu?
  7. Peter Pellegrini na snímke z videa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Odborári hrozia vláde štrajkmi, pridávajú sa aj seniori: Jediné, čoho sa boja, je nahnevanosť ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: