eReport.sk
Robert Fico, za ním gestapácke kabáty. Fotofb/r.fico

VIDEO Fico mal na tlačovke gestapácke kabáty! Pošle ich týmto dvom prokurátorom

AKTUALIZOVANÉ – Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico podáva trestné oznámenie na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu a Michala Šúreka za spáchanie viacerých trestných činov. Zastupujúceho špeciálneho prokurátora žiada, aby im okamžite pozastavil činnosť. Hovorí napríklad o vyhrážaní sa pracovníkovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý bol následne zadržaný.

Šéf Smeru-SD na piatkovej tlačovej konferencii čítal podanie prokurátorky Krajskej prokuratúry v Bratislave Kataríny Kučerkovej na týchto dvoch prokurátorov. Podľa dokumentu sa mali obaja vyhrážať jej mužovi, ktorý pracuje na NAKA, aby sa priznal v kauze Očistec a spolupracoval. Ak tak neurobí, mali mu pohroziť, že jemu i jeho manželke spravia hanbu a že pôjde do väzenia. Prokurátorka tiež vyhlásila, že jej manželovi vraveli, že bude vo väzbe „srať krv“, a žiadali ho, aby sa priznal. Rovnako ho mali požiadať, aby cez manželku zistil informácie v rámci prokuratúry. Fico uviedol, že sú to gestapácke spôsoby a za sebou mal dva gestapácke kabáty, ktoré chce poslať práve Šúrekovi a Repovi.

Dozorový prokurátor výroky Fica nechce komentovať

Myslí si, že Kučerková by mala dostať ochranu. Od budúceho generálneho prokurátora, ktorým má byť Maroš Žilinka, očakáva, že preverí zákonnosť policajných zásahov v posledných mesiacoch. „Ak ich urobí poriadne, 85 percent ľudí musí byť okamžite prepustených z väzby,“ dodal Fico. Pripomenul, že mnohé zatýkania sa dejú na základe výpovedí tzv. kajúcnikov. Pýta sa, koľko ľudí je nezákonne vo väzbe po akciách, a naznačuje politickú objednávku. Fico tento týždeň vyhlásil, že Smer má vážne podozrenie, že za akciami NAKA sú premiér Igor Matovič, sudca Juraj Kliment a prokurátor Ondrej Repa.

Podľa Denníka N dozorový prokurátor kauzy Judáš nechce komentovať výroky Roberta Fica.

Zdroj: tasr,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico mal na tlačovke gestapácke kabáty! Pošle ich týmto dvom prokurátorom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti