eReport.sk
Milan Lučanský. Foto: tasr

Akcia Judáš: Je rozhodnuté o väzbe dvoch obvinených. V nedeľu vypočujú Lučanského

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvojice Jozef Rehák a Daniel Čech, ktorých obvinili a zadržali v rámci policajnej akcie Judáš.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Dôvodom väzobného stíhania je obava z ovplyvňovania svedkov.

Ďalšie výsluchy začnú už v nedeľu ráno

„Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosti a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu preventívnej väzby u jedného z obvinených,“ spresnila. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR.

Sudkyňa v sobotu vypočula aj obvineného L. V. Rozhodnutie v jeho prípade bude podľa hovorkyne vyhlásené v nedeľu (6. 12.). Vtedy budú pokračovať aj výsluchy ďalších štyroch obvinených. Okrem policajného exprezidenta Milana Lučanského bude od 7.30 h rozhodovať aj o návrhu na väzobné stíhanie pre B. B., P. G. a M. K.

Medzi obvinenými sú vo vysokých funkciách

V prípade obvinili podľa polície osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trestnej činnosti sa mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch. Obvinenie sa týka prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Akcia Judáš: Je rozhodnuté o väzbe dvoch obvinených. V nedeľu vypočujú Lučanského

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti