eReport.sk
Tesla
Tesla. Ilustračné foto: shutterstock

Luxusné autá Tesla majú problém: Čína musí zaktualizovať brzdový softvér vo vyše milióne vozidiel

Tesla musí v Číne pomocou aktualizácie softvéru vo viac než 1,1 milióna vozidiel odstrániť potenciálne bezpečnostné riziko. Informovala o tom v nedeľu TASR na základe správy agentúry DPA.

Čínska štátna agentúra pre reguláciu trhu ešte v piatok 12. mája uviedla, že americký výrobca elektromobilov musí zvolať autá na opravu. Akcia sa začne 29. mája. Celkovo sa to týka troch importovaných modelov Tesla a dvoch modelov vyprodukovaných v šanghajskom závode. Ide o vozidlá vyrobené v období od januára 2019 do apríla 2023.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Bolo všetko inak?
  2. Uprostred predseda strany Modrí - Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda, vľavo podpredsedníčka Jana Ambrošová a vpravo prvý podpredseda Ľuboš Schwarzbacher.
  3. Eduard Heger v štúdiu TV Markíza.
  4. Zľava Ľuboš Blaha, Juraj Krúpa a moderátor Marek Makara.

Problémom sú brzdy

Podľa čínskeho úradu sa problém týka bŕzd. Tesla by ho mala odstrániť aktualizáciou softvéru, ktorá sa zrejme bude realizovať prostredníctvom mobilného pripojenia, to znamená, že vozidlá nebude potrebné zvolať do servisu.

V novembri 2022 zahynuli pri nehode v juhočínskej provincii Kuang-tung dvaja ľudia potom, ako vozidlo Tesla Model Y vo vysokej rýchlosti vrazilo do davu. Čínske štátne médiá špekulovali, že dôvodom bolo zrejme zlyhanie bŕzd.

Čína je pre Teslu po Spojených štátoch druhým najdôležitejším trhom. Americká spoločnosť otvorila v roku 2019 svoj prvý medzinárodný výrobný závod „Gigafactory 3“ v Šanghaji.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Luxusné autá Tesla majú problém: Čína musí zaktualizovať brzdový softvér vo vyše milióne vozidiel

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti