eReport.sk
Aj pánov z OĽANO?
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Zdroj: tasr

VIDEO Alena Zs. o Lipšicovi: Je to zvrátený človek. S Kuciakovou vraždou je spojený viac ako ja!

Všetkým klame a klamal! To tvrdí obžalovaná Alena Zs. o špeciálnom prokurátorovi SR Danielovi Lipšicovi. Toto vyhlásenie bolo súčasťou jej záverečnej reči. V procese kauzy vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. A súčasne procesu, v ktorom sa rieši príprava vraždy prokurátorov. Všetko si mal u Aleny Zs. a (ďalších osôb) objednať podnikateľ Marián Kočner.

Na začiatku

Alena Zs. uviedla, že znovu môže zopakovať len to, že si nikdy neobjednávala vraždu žiadnej osoby. „O pánovi prokurátorovi Žilinkovi som počula prvýkrát až po mojom zadržaní. O Jánovi Kuciakovi som sa dozvedela, pri kauze vyhrážania sa mu pánom Kočnerom.

Ale aj to len tak, že sa jedná o novinára, jeho meno som vôbec neregistrovala. A už vôbec som netušila o jeho snúbenici,“ povedala a dodala, že o prokurátorovi GP SR Petrovi Šufliarskom taktiež nemala žiadne informácie.

Všetkým klame a klamal!

Pri mene špeciálneho prokurátora SR Daniela Lipšica, sa však jej rétorika zmenila. Z jej slov vyplýva, že bol jediným, koho poznala. A to viac ako dobre.

„Písali sme si cez Facebook v období rokov 2011-2013, kým sa mi Peter Tóth & company nenabúral do profilu na Facebooku a následne nezverejnil našu spoločnú komunikáciu. Hneď, ako som si to uvedomila, zrušila som svoj Facebook a odvtedy som žiaden nemala.

S Danielom Lipšicom som sa stretla aj osobne, a to nielen raz, aj na verejnosti, aj v súkromí. Daniel Lipšic klame celé Slovensko a popiera že ma nepozná, ale ja mám na naše stretnutia dôkazy, ktoré čoskoro uzrú svetlo sveta a ukážu pravú tvár Daniela Lipšica.

Ako aj to, ako nehorázne klamal nielen OČTK, senát, verejnosť, ale aj samotných poškodených Kuciakovcov a pani Zlatu Kušnírovú, keď ich obhajoval pred ženou s ktorou si písal, stretával sa, flirtoval a snažil sa fyzicky zblížiť nechutným spôsobom,“ uviedla.

Lipšic je spojený s vraždou Kuciaka

Alena Zs. v záverečnej reči zašla ešte ďalej. Podľa nej, je Daniel Lipšic s vraždou novinára a jeho snúbenice spojený. Alebo presnejšie povedané, má byť do nej priamo zapletený:

„Tvrdil, že som zodpovedná za smrť ich detí a tváril sa že on so mnou nemá nič spoločné. No má. A aj s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej má spoločné viac, než si dokáže ktokoľvek predstaviť. Aj keď veľká časť verejnosti prišla nato už aj sama, napriek enormnej snahe Lipšica ovplyvniť verejnú mienku, prostredníctvom médií a vybraných spriaznených novinárov, a odpútať pozornosť od seba vynášaním informácií zo spisov, už v prípravnom konaní a dodávaní ich médiám, z čoho ho mimochodom obvinil aj samotný dôveryhodný svedok Zoltán Andruskó vo svojej výpovedi.“

Ján Kuciak

„Písal o Kočnerovi a Ficovi, a preto bol zavraždený,“ taký je naratív. Ján Kuciak ale písal aj o Danielovi Lipšicovi. A to je neodškriepiteľný fakt.

A druhý nemenej zaujímavý fakt, je, že hoci ho páchatelia kvôli jeho práci a kvôli tomu, aby nevyšiel jeho ďalší článok, jeho počítač bol podľa fotografií z miesta činu, na stole. Tí, ktorí vraždili, ho nevzali.

Krátko po dvojnásobnej vražde a potom, ako sa Lipšic stal advokátom rodiny Kuciakovcov, sa na verejnosť dostala komunikácia mezdi Lipšicom a obžalovanou.

Kým často poukazoval na to, že Alena ZS. bola niečo ako „Kočnerova volavka,“ a všetky jej správy s inými vplyvnými mužmi mali byť pravdivé, práve tá jeho mala byť podvrhom.

A faktom je i to, že Kočner mal dňa 19.10.2016, jednu zo série tlačových konferencií, kde sa venoval Lipšicovi, ale i známej novinárke Mirke z Bratislavy..

A bol to práve Daniel Lipšic, ktorý potom, ako polícia preverovala v Kuciakovej vražde tzv. „taliansku stopu,“ nasmeroval NAKA ku Kočnerovi. „Mali by ho začať vyšetrovať, lebo s tým mohol niečo mať.“

Je naozaj všetko tak, ako sa zdá?

Zaujímavé je i to, že Lipšic bol v čase vrážd týchto mladých ľudí, okrem iného, obhajcom spoločnosti Mecom. O ktorej Ján Kuciak písal taktiež. V septembri 2017 prebehlo dokonca stretnutie medzi ním a zástupcami spoločnosti. Ktorí sa mu podľa dostupných informácií snažili „ozrejmiť, že by o nich písať nemal, lebo ide len o ohováranie.“

Pár dní pred vraždou, oznámil iný novinár, Tom Nicholson, že po 25 rokoch odchádza zo Slovenska naspäť do Kanady. S Kuciakom spolupracoval a mal byť nielen jeho zdroj, ale i priateľ. Slovensko opustil tesne po dvojnásobnej vražde. (Mimochodom Nicholson len minulý týždeň ohlásil znovu návrat na Slovensko, „lebo v Kanade sa nudil..“)

Tieto a iné skutočnosti, získané priamo z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára a jeho snúbenice, opakovane uvádzala dnes už zosnulá, nezávislá novinárka, Jana Teleki.

Tá tvrdila, že „napriek enormnej snahe nie je v trestnom spise zdokumentovaná trestná činnosť Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Ale orgánov činných v trestnom konaní, orgánov na výkon spravodlivosti. A všetkých, ktorí sa podieľali na príprave nielen procesu, ale aj vraždy…“

Svetlo do toho, kde je pravda, by mohli vniesť i dôkazy, ktoré vo svojej záverečnej reči spomenula obžalovaná Alena Zs. A ktoré, ako tvrdí, verejnosť spozná čoskoro.

Zdroj: Pluska, Eurorespekt, TA3, Pravda, Aktuality, yout- Online tu a teraz


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Alena Zs. o Lipšicovi: Je to zvrátený človek. S Kuciakovou vraždou je spojený viac ako ja!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php