eReport.sk
Rezort zdravotníctva zverejnil kategorizáciu
Poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Lengvarský poslal list šéfom nemocníc! O čo ich žiada a čo im odporúča?

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) poslal riaditeľom nemocníc list,  v ktorom im odporúča zvážiť všetky potrebné kroky na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti od 1. decembra. Na zabezpečenie lôžok ich žiada o preplánovanie pacientov objednaných na plánovanú zdravotnú starostlivosť. List má TASR k dispozícii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Snímka z protestného zhromaždenia Lekárskeho odborového združenia (LOZ) - Zachráňme zdravotníctvo na Námestí Slobody v Bratislave 17. novembra 2022.
  2. Skúsený lekár vysvetľuje novinárom, za akých podmienok pracuje v slovenskom zdravotníctve.
  3. Jana Bittó Cigániková a Richard Sulík počas tlačovky SaS.
  4. Aj toto odkázali záchranári vláde pred parlamentom.

Minister chce, aby nemocnice pokračovali v poskytovaní zdravotnej starostlivosti pri liečbe onkologických pacientov. Rovnako to očakáva aj pri pacientoch, ktorým sa poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba.

Minister zdravotníctva nestráca vieru

Požiadal tiež o vyčlenenie a zabezpečenie maximálnej kapacity lôžok pre neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Ide o lôžka, ktoré budú sledované cez aplikáciu e-Lôžko ako počas pandémie ochorenia COVID-19.

„Verím, že spojením síl všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti prevádzkujúcich ústavné zdravotnícke zariadenia v rámci jednotlivých krajov zabezpečíme neodkladnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov, ktorí ju budú vyžadovať,“ uviedol Lengvarský.

Reakcia prišla aj z Prahy

Na vývoj situácie v slovenskom zdravotníctve reagovali vo štvrtok (24.11.) aj české lekárske odbory. Nad aktuálnym vývojom situácie vyjadrili zdesenie. K situácii sa v piatok vyjadrila aj Slovenská komora zdravotníckych záchranárov. Pripomenula, že aj záchranári žiadajú vyššie mzdy a čakajú na reformy a nie na trest v podobe preťaženia počas núdzového stavu.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský poslal list šéfom nemocníc! O čo ich žiada a čo im odporúča?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti