eReport.sk
Šéf Smeru Robert Fico na snímke z videa.
Šéf Smeru Robert Fico na snímke z videa. Reprofoto: yt/smer-sd

VIDEO Fico sa hanbil ako pes: Matovič, Heger a Lengvarský sú traja idioti! Čo sme my Urundi Burundi!?

Opozičný líder a predseda strany Smer-SD Robert Fico kritizuje premiéra Eduarda Hegera, ministra financií Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (všetci OĽANO). Dôvodom Ficovej kritiky je to, že predseda vlády a jej členovia namiesto riadnej dohody so slovenskými lekármi žiadajú zahraničie o pomoc v oblasti zdravotníctva. Pravdou je, že zahraničná pomoc s najväčšou pravdepodobnosťou nemôže byť riešením. Matovič naviac v posledných dňoch mal pôsobiť, akoby ho marketing zaujímal viac, ako samotné rokovania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  2. Na archívnej snímke Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.
  3. Politický analytik Ján Baránek.
  4. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.

„Heger na stretnutí s premiérmi ČR, Poľska a Maďarska požiadal o pomoc pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti občanom SR. Hanbím sa ako pes. Čo sme my preboha Urundi Burundi? Alebo krajinu zachvátila vojna, či prírodná katastrofa nezvládnuteľných rozmerov? Nie, my sme krajina v mieri, ktorá má nemocnice, lekárov aj peniaze. Toto všetko je nám málo platné, pretože máme vo vláde idiotov a magorov,“ uviedol Fico vo videu zo štvrtka.

„Idiot Matovič“

Matovič sa podľa Fica previnil hlavne tým, že namiesto národného záujmu v podobe dostupnej zdravotnej starostlivosti zvolil mediálny súboj s lekárskymi odborármi, ktorí prišli za ministrom financií s ôsmymi konkrétnymi požiadavkami.

„Jeden idiot, psychiatrický pacient Matovič sa rozhodol merať si s lekármi piňdúrov. Ide o toho istého magora, po ktorom nám zostalo 30 tisíc mŕtvych na covid a ktorý dnes absolútne ignoruje fakt, že po prvom decembri sa naši občania nemusia dostať ani k urgentnej zdravotníckej starostlivosti. Matovičovi je to jedno, lebo o tom, ako navštevuje psychiatrov v zahraničí sa už na Slovensku hovoria legendy,“ uvádza Fico.

„Idiot Heger“

Heger podľa neho na druhej strane opäť ukázal, že nie je schopný čeliť Matovičovi vo vypätejších momentoch. Premiér by mal byť za normálnych okolností svojim ministrom nadriadený. V tejto vláde sa však ukazuje iný model.

„Druhý idiot Heger, namiesto toho, aby kopal Matoviča do zadku až do Trnavy, v Košiciach vyplakával a prosil susedné štáty o zdravotnícku almužnu. Hanba na sto rokov. Heger nie je schopný svojmu ministrovi ani len naznačiť, aby sa umravnil a zabezpečil, že 1. decembra neodíde z práce masa lekárov a zdravotníckych pracovníkov,“ pokračuje Fico.

„Idiot Lengvarský“

„Tretí idiot – minister zdravotníctva Lengvarský pôsobí ako ulízaný miništrant, ktorý všetkému prizerá. Keby mal trochu úcty k sebe samému, keď ju nemá k pacientom, hodil by Hegerovi funkciu ministra do tváre a s akým takým rešpektom by odišiel a postavil sa na stranu lekárov,“ nenechal nitku suchú Fico ani na bývalom vojakovi Lengvarskom.

Trojnásobný expremiér pripomenul referendum

S riešením sa snažil prísť aj opozičný Smer. Uznesenie parlamentu, ktoré sociálni demokrati presadili, však vláda zjavne vôbec nerešpektuje. „V parlamente sme presadili uznesenie, ktoré doslova žiada vládu, aby zdravotnícku krízu ukončila. Nepomohlo. S hlúposťou a úchylkou Matoviča a Hegera sa nedá bojovať štandardnými zbraňami. Ich treba surovo vyhnať. A začať musíme 21. januára. Magori a idioti vo vláde, prestaňte nás traumatizovať, máte všetky prostriedky na vyriešenie krízy. Ak to nechcete, zbaľte sa a vypadnite. Ak tak neurobíte, Váš odchod bude o to trpkejší,“ uzavrel Fico.

Zdroj: youtube.com/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico sa hanbil ako pes: Matovič, Heger a Lengvarský sú traja idioti! Čo sme my Urundi Burundi!?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti