eReport.sk
Foto: SITA/Branislav Bibel

Lipšic vraj mieri na prokuratúru. Smer mu v tom chce zabrániť


Voľba generálneho a špeciálneho prokurátora je vraj dohodnutá. Myslí si to opozičný Smer, ktorý podal podnet na Ústavný súd v súvislosti s novelou zákona o prokuratúre. Bývalý premiér Robert Fico tvrdí, že zákon je šitý na mieru konkrétnym ľuďom.

Meno sudcu, ktorému má ísť novela po ruke, nepovedal. Za to na bývalom ministrovi Danielovi Lipšicovi si na tlačovej konferencii zgustol. „Považujeme za veľmi smutné, že vládna koalícia vôbec uvažuje o tom, že by generálnym alebo špeciálnym prokurátorom mohol byť Daniel Lipšic. Prvýkrát v histórii by sa stalo, že by sa generálnym alebo špeciálnym prokurátorom mohol stať človek, ktorý je vo výkone trestu,“ povedal Fico. Odkázal tak na Lipšicovu autonehodu spred štyroch rokoch. V tom čase bol poslancom národnej rady a na svojom aute zrazil dôchodcu, ktorý zraneniam podľahol. Lipšic sa vzdal mandátu a neskôr dostal podmienečný trest.

SMER-SD, foto: SITA/Jana Birošová

Samotný Lipšic sa začiatkom septembra v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo vyjadril, že ešte nie je definitívne rozhodnutý, či by do toho išiel. „Zvažujem to, pretože si myslím, že v tomto čase je na Slovensku jedinečná príležitosť možno prvýkrát za tridsať rokov pohnúť spravodlivosťou dopredu,“ dodal bývalý politik, ktorý v minulosti zastával aj post ministra spravodlivosti. Smer, ktorému prekáža, že by sa generálnym či špeciálnym prokurátorom mohol stať niekto, kto nie je prokurátorom, je však sebavedomý. Podľa Fica je šanca, že so svojím podnetom na Ústavnom súde uspejú.

Foto: SITA/Branislav Bibel

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic vraj mieri na prokuratúru. Smer mu v tom chce zabrániť

KOMENTOVALI STE: