eReport.sk

Profesor Carlo Vecce: Leonardo da Vinci bol syn otrokyne!

Caterina, matka geniálneho umelca a vynálezcu Leonarda da Vinciho bola otrokyňa. V utorok to oznámil popredný odborník na taliansku renesanciu profesor Carlo Vecce.

Leonardo da Vinci bol syn otrokyne

Pri predstavovaní svojej knihy „Il Sorriso di Caterina“ (Úsmev Cateriny) Vecce povedal, že nezvratným dôkazom je doklad o oslobodení z otroctva. Bol nájdený v Štátnom archíve vo Florencii a podpísal ho notár Pier da Vinci, otec Leonarda da Vinciho. Pôvodne sa pokúšal vyvrátiť špekulácie, že Leonardova matka mohla byť otrokyňou.

„Nedôveroval som hypotéze, že by mohla byť otrokyňou, a tak som začal hľadať a snažil som sa dokázať opak,“

priblížil začiatok výskumu.

„Keď sa vynorili tieto dokumenty, začal som ich študovať, aby som dokázal, že Caterina, otrokyňa, nebola Leonardovou matkou. Ale všetky dôkazy ukazovali opačným smerom, predovšetkým dokument o oslobodení (z otroctva). Notár, ktorý dal Caterine slobodu, bol ten istý človek, ktorý ju miloval, keď bola ešte otrokyňou, a s ktorou mal toto dieťa,“ dodal Vecce. Dieťaťom bol Leonardo da Vinci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Občan verejne naložil Matovičovi
  2. Putin pohrozil Západu:
  3. Stret armád
  4. Žiadne ukrajinské vlajky!

„V tomto smere je len polovičný Talian. Áno, je to syn cudzinky: otrokyne z najnižšej spoločenskej úrovne. Žena, ktorá vystúpila (v Benátkach) z lode, sotva hovorila naším jazykom,“ dodal Vecce.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Profesor Carlo Vecce: Leonardo da Vinci bol syn otrokyne!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti