eReport.sk
Žiadne ukrajinské vlajky!

Žiadne ukrajinské vlajky! Na Oscaroch herci vytasili modré stužky mieru


Žiadne ukrajinské vlajky! Galavečer pri príležitosti odovzdávania Oscarov sa po minuloročnom faux pas opäť niesol v dobrej atmosfére. Tentokrát síce nevyletela žiadna facka, no diváci sa pri odovzdávaní filmových ocenení dozaista zabavili. Toto podujatie však nechtiac ponieslo aj politický rozmer. Po odmietnutí prejavu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského prišla na rad aj ďalšia zaujímavá symbolika. Uvádza portál Today.com.

Solidarita

Niektoré americké médiá totižto pristúpili ku kritike hercov, ktorí si na hruď pripli namiesto stužiek v ukrajinských farbách „len“ modré stužky, poukazujúce na mier a rešpekt k utečencom.

Foto: today.com

„Nosia sa ako prejav solidarity a podpory utečencov, resp. vysídlených ľudí na celom svete,“ uviedla vo svojom vyjadrení OSN podľa portálu today.com.

Mier pre každého?

Odkaz mieru je v symbole modrej stužky viac ako jasný: „Nosenie modrej stuhy #WithRefugees na červenom koberci vysiela silný vizuálny odkaz, že každý má právo hľadať bezpečie, ktokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek,“ dodala OSN.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vo veku 101 rokov zomrel americký filmový producent Walter Mirisch
  2. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  3. Filmový svet ovládli Oscary. V americkom Los Angeles sa na červenom koberci stretli najväčšie filmové hviezdy súčasnosti.
  4. Filmový svet ožil zlatými soškami. Oscar je prestížne filmové ocenenie, ktoré už od roku 1929 každoročne udeľuje americká Akadémia filmového umenia a vied.

Žiadne ukrajinské vlajky!

Pokiaľ by si niekto myslel, že podobná symbolika bola na veľkých podujatiach využitá prvýkrát, mýli sa. Modrá stužka je tu totižto dlhšie, ako vojna na Ukrajine. Z celosvetového hľadiska, teda zohľadňujúc aj krajiny na južnej pologuli, predstavuje čosi širšie, neutrálnejšie a objektívnejšie, ako farby ukrajinskej vlajky. Nič to však nemení na tom, že na Ukrajine, a to v záujme celého ľudstva, musí čo najskôr zavládnuť pokoj zbraniam, čo je dozaista súčasťou predmetnej symboliky OSN.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiadne ukrajinské vlajky! Na Oscaroch herci vytasili modré stužky mieru

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: