eReport.sk
Sergej Lavrov.
Sergej Lavrov. Foto: shutterstock

Lavrovove vážne obvinenia: EÚ a NATO pripravovali vojnu proti Rusku!

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov obvinil v piatok Európsku úniu a Severoatlantickú alianciu (NATO), že spájajú sily s cieľom viesť vojnu proti Rusku. Informovala o tom agentúra DPA.

„Nemáme veľa ilúzií o tom, že súčasný protiruský náboj EÚ sa v dohľadom čase, a úprimne povedané aj dlhodobo, nejako rozplynie alebo zmení,“ povedal Lavrov počas návštevy Azerbajdžanu.

Podľa ruských médií tiež uviedol, že nacistické Nemecko za Adolfa Hitlera sa na začiatku druhej svetovej vojny spojilo sa s ďalšími európskymi krajinami pri útoku na Sovietsky zväz. „Teraz EÚ spolu s NATO tiež zostavuje takúto modernú koalíciu na boj a napokon na vojnu proti Ruskej federácii. Budeme to všetko veľmi pozorne sledovať,“ doplnil šéf ruskej diplomacie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej
  2. Český premiér Petr Fiala
  3. Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.
  4. Generálny tajomník OSN António Guterres v Ženeve.
  5. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

V súvislosti s rozhodnutím lídrov EÚ udeliť štatút kandidáta na členstvo v Únii Ukrajine Lavrov povedal, že to nepredstavuje hrozbu pre Rusko, keďže na rozdiel od NATO nie je EÚ vojenskou alianciou. Rusko vedie od konca februára vojnu proti susednej Ukrajine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrovove vážne obvinenia: EÚ a NATO pripravovali vojnu proti Rusku!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti