eReport.sk
Kto ponesie zodpovednosť? Podľa bývalého ministra „Washington ovládajú kliky, ktoré chcú a potrebujú konflikty po celom svete.
Juraj Draxler, foto: facebook

Draxler: Kto ponesie zodpovednosť za tie desaťtisíce zbytočných ukrajinských a ruských obetí?

Kto ponesie zodpovednosť? Podľa bývalého ministra „Washington ovládajú kliky, ktoré chcú a potrebujú konflikty po celom svete. Tieto skupiny chcú mať vojenský a spravodajský vplyv a priamo na tom zarábajú. Navyše podľa neho, konflikt pomáha zakrývať vnútorné problémy USA.

„Nedávny úvodník denníka Washington Post oznámil, že Ukrajina nemôže proti Rusku vojensky vyhrať. To isté približne v rovnakom čase povedal český prezident Pavel, inak jeden z najviac pro-washingtonských politikov v Európe,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti bývalý minister školstva.

Draxler následne upozorňuje na to, čo povedala v septembri talianska premiérka Giorgia Meloniová v telefonickom rozhovore, keď si myslela, že hovorí s africkým politikom. V skutočnosti telefonovala s dvoma humoristami, Rusmi. Meloniová v telefonáte priznala, že Ukrajina už európskych politikov unavuje a začína sa hľadať cesta, ako to celé ukončiť.

Popritom si bývalý minister všíma, že Američania už začali nenápadne zasievať semiačka sváru. Zrazu, „nezávislé vyšetrovanie novinárov“ začalo tvrdiť, že plynovod NordStream bez Zelenského vedomia údajne vyhodila do vzduchu skupina sabotérov napojená na šéfa generálneho štábu Zálužného.

„Zrazu sa v západných médiách začína tvrdiť, že Ukrajinci vlastne nemajú veľké šance, pretože Rusko má viac mužov na verbovanie a väčší hospodársky potenciál na dlhodobé vojnové operácie,“ píše Draxler.

Related Posts

  1. Vivek Ramaswamy. Ukrajina nie je vzorom demokracie!
  2. Paríž je údajne rusofóbny
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?

Kto ponesie zodpovednosť?

Toto je podľa neho jeden z najväčších problémov konfliktu. „Hlúpe ale efektívne klamstvá.

Americké elity vedeli dopredu, že Rusko a Ukrajina smerujú k nejakej forme konfrontácie. Veď dnešný šéf CIA Burns ešte ako veľvyslanec jasne washingtonských politikov varoval, že Ukrajinu nesmú tlačiť do NATO, Rusko to nikdy nemôže pripustiť,“ pripomína Juraj Draxler.

Podľa bývalého ministra školstva je problémom to, že Washington dnes „ovládajú kliky, početne malé ale mocné, ktoré chcú a potrebujú tieto konflikty po celom svete. Tieto skupiny chcú mať vojenský a spravodajský vplyv, priamo na tom zarábajú a navyše konflikt pomáha zakrývať vnútorné problémy USA.“

Tieto kliky podľa Draxlera, s pomocníkmi na Ukrajine, Ukrajincov presviedčali o rôznych nezmysloch. Napríklad, opakovane, že Rusi už nemajú rakety. „Rusi nezískali plnú leteckú prevahu. Rusom už dochádza delostrelecká munícia. Rusko do pár mesiacov zbankrotuje.“ Podľa Draxlera, títo ľudia klamali nielen Ukrajincov ale aj Európanov. „Hnali tak desaťtisíce a desaťtisíce ľudí na smrť. S vierou, že majú šancu vyhrať,“ popisuje situáciu Juraj Draxler.

Dopustili sme krvavé jatky

Bývalý minister upozorňuje, že tí istí propagandisti hovoria, že Rusko je prakticky na kolenách, nemajú už žiadne zásoby a podobne. Zároveň však tvrdia, že tá istá armáda môže zaútočiť „na Trebišov“. A týmto tvrdenia chýba logika.

Výsledkom konfliktu je podľa Draxlera rozvrátená Ukrajina, kde zbohatli ľudia, ktorí sú napojení na vojnovú mašinériu a tí teraz do značnej miery budú kontrolovať domácu politiku a spoločnosť.  Výsledkom je aj to, že Európa nebude mať spoľahlivé dodávky plynu a ropy z Ruska.

Podľa Draxlera sme aj my, Európania mohli urobiť viac, aby sa konfliktu predišlo. „Z pohľadu nás, Európskej únie, je tragické, ako sme nevedeli konfliktu predísť väčším tlakom na Kyjev, aby doslova nedupal po právach ruskojazyčného obyvateľstva. A najmä, že mnohí tu, v rámci EÚ, hrali nezmyslenú hru o tom, ako sa Ukrajina dostane do NATO, a tým pádom do amerického vojenského područia,“ myslí si Juraj Draxler.

„Nie, my v EÚ sa musíme v prvom rade vyrovnať s vlastnými zlyhaniami. Sme absolútne vo vleku politiky a propagandy niekoho iného. Poškodili sme tým naše vlastné hospodárske záujmy. A dopustili sme krvavé jatky v susednej krajine,“ uzavrel svoj príspevok bývalý minister školstva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler: Kto ponesie zodpovednosť za tie desaťtisíce zbytočných ukrajinských a ruských obetí?

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php