eReport.sk
Vivek Ramaswamy. Ukrajina nie je vzorom demokracie!

Kandidát na amerického prezidenta: Na Ukrajine nie je demokracia a oslavujú sa tam nacisti!  

Ukrajina nie je vzorom demokracie! Televízia NBC News odvysielala veľkú debatu kandidátov k americkým primárkam. Vivek Ramaswamy, jeden z prezidentských kandidátov, sa poriadne ostro vyjadril o Ukrajine aj o prezidentovi Zelenskom. Upozornil, že na Ukrajine nie je demokracia.

V USA sa rozbieha boj o prezidentské kreslo

Prezidentské voľby v USA sa blížia. Pred niekoľkými dňami prebehla v USA jedna z verejných predvolebných debát. Odvysielala ju televízia NBC News. Zúčastnili sa na nej kandidáti rôzneho názorového razenia.

Po internete koluje video, na ktorom je kandidát Vivek Ramaswamy. Hneď v úvode videa dal jasne najavo, že v konflikte vo východnej Európe nestojí na strane Ukrajiny. Všíma si, ako americkí vojnoví štváči začínajú vo svojich vyjadreniach ustupovať zo svojich pozícií. Podľa neho sa z konfliktu vykľula katastrofa.

Vivek Ramaswamy, kandidát na prezidenta v debate. Zdroj: Tik tok Karla Marikova

Ukrajina nie je vzorom demokracie!

Ramaswamy upozorňuje aj na to, že je jediným, kto tento vývoj na Ukrajine predpovedal. Až teraz sa začínajú pripájať aj iní politici a opatrne pochybujú o víťazstve Ukrajiny. „Ukrajina nie je vzorom demokracie. Táto krajina zakázala 11 opozičných strán. Televízie sa skonsolidovali do jediného štátneho média. To nie je demokratické. Ukrajina sa vyhráža, že nebude organizovať tento rok voľby, ak USA nedodá viac peňazí. To nie je demokratické. Oslavovali nacistu. Vďaka tomu komikovi vo vojenských nohaviciach, Zelenskému. To nie je demokratické,“ hovorí kandidát na prezidenta.  

„Regióny Ukrajiny, ktoré sú obsadené Ruskom, Donbas, Doneck, Luhansk, sú rusko-jazyčnými regiónmi, ktoré nie sú súčasťou Ukrajiny už od roku 2014,“ dodal. Vivek Ramaswamy následne povedal, že toto nie je boj dobra so zlom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je Netanjahu diktátor?
  2. Vďaka pomoci ČR začal Ukrajine pomáhať aj Západ
  3. Vojna nie je riešením žiadneho konfliktu

Potom pokračoval a vyzval vojnových štváčov, aj svoju protikandidátku, ktorá bola v štúdiu tiež, aby prevzali zodpovednosť a odpovedali. „Chcete používať peniaze amerických daňových poplatníkov na zakazovanie kresťanstva? Pretože to sa deje. To sa práve na Ukrajine stalo, podporené našimi dolármi,“ povedal. V závere videa sa obrátil na proti-kandidátku Nikki Haley a vyzval ju, aby aspoň toto verejne odsúdila.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kandidát na amerického prezidenta: Na Ukrajine nie je demokracia a oslavujú sa tam nacisti!  

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre