tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD), foto:tasr

VIDEO Fico v parlamente: Civilizačným záujmom Európy je mier na Ukrajine, nie vojenské riešenie!

Predseda opozičného Smeru-SD dnes v parlamente poukázal na fakt, že ani predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ani slovenská vláda Eduarda Hegera (OĽANO), už dnes nehovoria o mieri, ale len o dodávkach zbraní na Ukrajinu a o vojne. Vojna na Ukrajine podľa opozičného lídra nemá vojenské riešenie, ale len mierové, pri čom poukázal na slová pápeža Františka I., ktorý už tiež volá po mieri.

„Civilizačným záujmom Európy je mier na Ukrajine! Nemôžem preto akceptovať, že v prejavoch predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen pri Ukrajine neexistuje slovo mier,“ vyjadril sa pred ostatnými poslancami v parlamente Fico.

Slovenské záujmy sú iné

„Slovensko má svoje vlastné národné a civilizačné záujmy. Pokračovanie vojny na Ukrajine je v príkrom rozpore s týmito záujmami,“ pokračoval Fico poukazujúc na jeden zo základných pilierov opozičnej rétoriky, že súčasná vláda nesleduje národné, ale zahraničné záujmy. To isté sa má pri tom týkať aj EÚ: „EÚ nie je schopná sama formulovať svoje vlastné zahranično-politické priority a je pod plným tlakom USA.“

Zdroj: yt/smersd

Hovoriť o mieri je povinnosťou

Hovoriť o mieri je pri tom podľa Fica momentálne povinnosťou slovenských politikov a to hlavne vzhľadom na to, že vojna prebieha u nášho východného suseda. „Pán minister, uvedomujete si, že my tu o mieri vôbec nehovoríme? Slovo mier úplne vypadlo z našej rétoriky,“ vyčítal Fico ministrovi zahraničných vecí Rastislav Káčer (nom. OĽANO). „Nemôžete jednou vetou tvrdiť to, že mier sa dá zabezpečiť tým, že sa budú na Ukrajinu posielať ďalšie a ďalšie zbrane,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico v parlamente: Civilizačným záujmom Európy je mier na Ukrajine, nie vojenské riešenie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku