tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Peter Pellegrini na snímke z videa.
Peter Pellegrini na snímke z videa. Foto: yt/hlas-sd

Pellegrini po tlačovke Gyimesiho: Heger robil v Bruseli pajáca pre svetové médiá!

Nový hovorca Igora Matoviča, poslanec Gyorgi Gyimesi, vyzval na odstúpenie vlastného premiéra Hegera. Tvrdí totiž, že Slovensko fatálne zlyhalo na mimoriadnom samite EÚ, keď nevyrokovalo lepšie podmienky pri sankčnom balíku na ruskú ropu – a na tomto samite zastupoval Slovensko premiér Heger. Takto reagovala strana Hlas-SD na piatkovú tlačovku poslanca OĽANO. Vládny politik György Gyimesi totiž vyzval Richarda Sulíka (SaS) na odstúpenie z postu ministra hospodárstva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
  2. top1 Nicholsonová
  3. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Peter Pellegrini.
  4. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).
  5. Richard Sulík
  6. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  7. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  8. Na kombosnímke zľava Eduard Heger a György Gyimesi.

„Fraška vo vládnej koalícii sa už vymyká posledným zvyškom rozumu. Premiér Heger najprv totálne zlyhá na európskom samite, pretože bojuje proti slovenským záujmom a ešte sa  snaží na rovnaký nezmysel nahovoriť Viktora Orbána. Potom Heger s Matovičom pochopia, ako to dobabrali, a že Slováci kvôli ním budú zasa raz tankovať drahšie. A tak Matovič vyšle svojho nového hovorcu Gyimesiho, aby celé Hegerovo zlyhanie hodil na Sulíka, ktorý v Bruseli ani nebol. Nad týmto sa už súdnemu človeku zastaví rozum,“ povedal líder Hlasu Peter Pellegrini.

„Premiér presadzoval postoje, ktoré Slovensku škodia“

Zastupovanie skutočných záujmov slovenských občanov je podľa neho jednoznačne kompetenciou predsedu vlády. „Namiesto toho, aby si Eduard Heger prekonzultoval postoj Slovenska na všetkých úrovniach, robil v Bruseli pajáca pre svetové médiá a presadzoval postoje, ktoré Slovensko poškodzujú. Svoju úlohu absolútne nezvládol, a tak pre toto fiasko dnes OĽaNO hľadá obetného baránka,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Pellegrini prognózuje nočné mory pre Slovákov

Hlas je presvedčený, že jedinou možnosťou zachrániť Slovensku posledné zvyšky politickej dôstojnosti je okamžité vyhlásenie predčasných volieb. „Politický cirkus Matoviča a Hegera sa zmenil na jeden nikdy nekončiaci horor, z ktorého  budú mať nočné mory ešte celé generácie Slovákov. Treba ho okamžite ukončiť a dať ľuďom možnosť zvoliť vládu, ktorá dá Slovensku nádej na lepšiu budúcnosť,“ dodal Peter Pellegrini.

Zdroj: fb/pellegrini.peter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini po tlačovke Gyimesiho: Heger robil v Bruseli pajáca pre svetové médiá!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku