eReport.sk
Na kombosnímke zľava Peter Osuský (SaS) a Ladislav Kamenický (Smer-SD).
Na kombosnímke zľava Peter Osuský (SaS) a Ladislav Kamenický (Smer-SD). Foto: tasr

Kamenický o šetrení podľa Osuského: Gazda chcel odnaučiť koňa žrať, až mu zdochol!

Podľa podpredsedu Smeru-SD, exministra financií a poslanca NR SR Ladislava Kamenického to poslanec za SaS Peter Osuský vo svojej internetovej komunikácii s občanmi poriadne prepískol.

„Ak napríklad potraviny zdraželi o 12 %, stačí o 12 % zredukovať ich príjem. Pri pohľade na nadváhu nezanedbateľnej časti obyvateľstva by to bol krok správnym smerom. A menej prekurovať a menej vysvecovať a menej používať auto a potom sa vlastne netreba znepokojovať nad zdražovaním,“ napísal na sociálnej sieti Osuský v reakcii na jedného z diskutujúcich.

Reakcia poslanca Osuského, ktorú adresoval občanovi na sociálnej sieti. – Foto: facebook

Opozičný politik pripomenul Sulíka aj Remišovú

Kamenický upozorňuje, že to nie je prvýkrát, čo sa koaliční politici uchýlili k podobným vyhláseniam. Poslankyňa Anna Zemanová (SaS) napríklad nepriamo upozornila, že starší občania majú pre štát menší ekonomický význam, Peter Kremský (OĽANO) nedávno odporučil dôchodcom odsťahovať sa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Weiss
  2. Predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre hospodárske záležitosti a poslanec NR SR Peter Kremský (OĽaNO).

„Rady koalície ako zvládnuť zdražovanie už dosiahli vrchol kreativity. Tu sú tri odporúčania, ktoré sa umiestnili na medailových pozíciách: Sulík radí vyšróbovať žiarovky, zatvárať dvierka na rúre resp. dovariť jedlo bez plynu pod pokrievkou, Remišová odporúča kúriť doma na 16 stupňov a ako ´logický´ následok tohoto opatrenia nechať skrachovať Rusko, Poslanec Peter Osuský (SAS) odporúča podľa výšky zdražovania o to menej jesť, menej kúriť, menej svietiť a menej jazdiť na aute,“ konštatuje Kamenický.

Myslia to vážne?

Množstvo ľudí sa pýta, či to vládna koalícia s podobnými vyhláseniami vážne, alebo či to máme brať tak nejak satiricky. Kamenický vyslovil prianie, aby tieto vyhlásenia koalícia neaplikovala do praxe.

„Chcem len pripomenúť víťazom tejto súťaže, že jeden gazda chcel odnaučiť koňa žrať, až mu zdochol. Dúfam, že tento pokus nechce táto koalícia aplikovať aj na vlastných obyvateľov!,“ uzavrel exminister.

Zdroj: fb/ladislavkamenickyofficial


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický o šetrení podľa Osuského: Gazda chcel odnaučiť koňa žrať, až mu zdochol!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti