eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina)
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniak by rád podporil zvýšenie platov učiteľov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) podporuje, aby v rozpočtovej kapitole ministerstva školstva boli prostriedky na zvýšenie platov nielen učiteľov, ale aj ostatných zamestnancov škôl. Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády.

„Bude to závisieť od rokovaní s ministerstvom financií, akú veľkú sumu sa podarí v najbližšom období uvoľniť,” povedal Krajniak.  Ako poznamenal, ministra školstva radi podporia, aby sa priestor v budúcom roku zväčšil. Rada Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy (OZPŠaV) na Slovensku vyhlásila v utorok (7. 12.) štrajkovú pohotovosť a vyzýva vládu SR, aby začala bezodkladne riešiť nepriaznivú situáciu v oblasti školstva.

A to predovšetkým zvýšením finančných zdrojov na zlepšenie finančného ohodnotenia všetkých zamestnancov školstva a vedy. Žiada desaťpercentnú valorizáciu platov všetkých zamestnancov školstva a vedy, úpravu tarifných tabuliek nepedagogických zamestnancov tak, aby sa začínala minimálnou mzdou, a zachovanie doterajších benefitov.

Ak sa tak nestane, nebude podľa nej zaručený sociálny zmier a zamestnanci školstva nevylučujú ani nátlakové akcie. Informoval Juraj Stodolovský z OZPŠaV na Slovensku.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak by rád podporil zvýšenie platov učiteľov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti