eReport.sk
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková Foto: tasr

Kolíková má na krku žalobu: Šokujúce reči o skorumpovaných sudcoch sa jednej z nich dotkli!

Reforma súdnictva jej veľa priaznivcom nepriniesla. Najnovšie došla trpezlivosť aj sudkyni Krajského súdu v Bratislave Dane Jelinkovej Dudzíkovej a na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú podala žalobu.

Šéfka rezortu spravodlivosti chce reformovať súdy. V relácii rádia Expres skonštatovala, že obavy z reformy majú podľa nej aj tí skorumpovaní. „No tak samozrejme, že určite aj tí sa bránia, pretože už ten spôsob korupcie bude o to zložitejší. A tie formy korupcie sú rôzne,“ povedala v debate.

To rozčertilo sudkyňu Danu Jelinkovú Dudzíkovú a po neúspešnom pokuse o mimosúdne urovnanie sporu podala žalobu. „Z dôvodu, že ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky Mária Kolíková nereagovala na verejnú predžalobnú výzvu poskytnutím verejného vysvetlenia k jej verejnému vyhláseniu vykonanému dňa 4.11.2021 v Rádiu Expres o tom, „že súdnej mape sa bránia aj skorumpovaní sudcovia“, bola dňa 8.12.2021 podaná sudkyňou Krajského súdu v Bratislave Danou Jelinkovou Dudzíkovou žaloba proti ministerke spravodlivosti na ochranu slobody prejavu sudcu a na ochranu osobnosti,“ informuje samotná sudkyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mária Kolíková (klub SaS).
  2. Nezaradená poslankyňa NRSR Denisa Saková.
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).

Otázky fungovania súdneho systému patria podľa nej medzi témy verejného záujmu. O vecnú kritiku vykonanú v rámci diskusie však nejde v prípade, ak vychádza z nepravdivých podkladov, a ak sa z týchto nepravdivých podkladov vyvodzujú vlastné hodnotiace úsudky znevažujúceho charakteru, pričom obvinenie z trestnej činnosti je mimoriadne závažným zásahom do práva na ochranu osobnosti.

„Napadnuté výroky ministerky spravodlivosti sú hodnotiacim úsudkom bez dostatočného skutkového základu, založené na nepravdivých informáciách, s úmyslom zvýšiť dôveryhodnosť osoby ministerky spravodlivosti, a nie justícii ako celku. Uviedla šokujúce závery o skorumpovaných sudcoch vo výkone služby, uchýliac sa k rétorike nenávistných prejavov zo sociálnych sietí. Tým ministerka spravodlivosti napadla nielen povesť, ale aj slobodu prejavu kritikov súdnej mapy,“ tvrdí Jelinková Dudzíková.

Dodáva, že takéto vyjadrenia majú charakter útoku na autoritu a nestrannosť súdnej moci a charakter verejného potrestania sudcov za realizáciu slobody prejavu k otázkam verejného významu. „Navyše, pokiaľ je takýmto realizovateľom útoku na autoritu a nestrannosť súdnej moci ministerka spravodlivosti ako mediálne známa osoba symbolicky stelesňujúca justícia v očiach verejnosti, nielenže sa jedná o neprípustný zásah výkonnej moci do moci súdnej a zníženie dôveryhodnosti justície v očiach verejnosti, ale aj o neprípustnú demonštráciu moci s odradzujúcim účinkom pre ostatných sudcov zapojiť sa v budúcnosti do verejnej diskusie o fungovaní súdneho systému, čo je na ujmu demokracie. Kriminalizácia názorových oponentov je typickým znakom totalitných režimov. Nemožno ju ospravedlniť ani plnením si politických ambícií a cieľov.“ ukončila svoje vyhlásenie naštvaná sudkyňa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková má na krku žalobu: Šokujúce reči o skorumpovaných sudcoch sa jednej z nich dotkli!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti