tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková Foto: tasr

Kolíková schladila sudkyňu čo ju zažalovala: Právne to nijako neobstojí!

Sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Dana Jelinková Dudzíková podala na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú žalobu. Naštvalo ju ministerkino vyjadrenie o skorumpovaných sudcoch. Kolíková ju schladila a je presvedčená, že žaloba právne neobstojí.

Šéfka rezortu spravodlivosti chce reformovať súdy. V relácii rádia Expres skonštatovala, že obavy z reformy majú podľa nej aj tí skorumpovaní. „No tak samozrejme, že určite aj tí sa bránia, pretože už ten spôsob korupcie bude o to zložitejší. A tie formy korupcie sú rôzne,“ povedala v debate.

Mohlo by vás zaujímať:

To vytočilo sudkyňu Danu Jelinkovú Dudzíkovú a po neúspešnom pokuse o mimosúdne urovnanie sporu podala žalobu. „Napadnuté výroky ministerky spravodlivosti sú hodnotiacim úsudkom bez dostatočného skutkového základu, založené na nepravdivých informáciách, s úmyslom zvýšiť dôveryhodnosť osoby ministerky spravodlivosti, a nie justícii ako celku. Uviedla šokujúce závery o skorumpovaných sudcoch vo výkone služby, uchýliac sa k rétorike nenávistných prejavov zo sociálnych sietí. Tým ministerka spravodlivosti napadla nielen povesť, ale aj slobodu prejavu kritikov súdnej mapy,” tvrdí Jelinková Dudzíková.

Podanej žalobe Kolíková nerozumie. Zdôrazňuje, že sudkyni všetko podstatné uviedla v odpovedi na jej výzvu. „Na základe čoho sa dôvodne domnievam, že mohla prísť k záveru, že daná žaloba právne nijako neobstojí. Nebolo by zaiste dobré, pre dôveryhodnosť justície, aby boli žaloby medzi sudcami a ministrom spravodlivosti podávané z dôvodu mediálneho ohlasu. Chcem úprimne veriť, že toto nie je ten prípad,“ skonštatovala pre tasr Kolíková.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková schladila sudkyňu čo ju zažalovala: Právne to nijako neobstojí!

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku