eReport.sk
Nezaradená poslankyňa NRSR Denisa Saková.
Nezaradená poslankyňa NRSR Denisa Saková. Foto: tasr

VIDEO Kde má Kolíková smerovať energiu? Saková: Nedodržala to, čo sľúbila. Hlavne, že rieši HOAXY!

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) a nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentného Hlasu-SD a exministerka vnútra Denisa Saková sa v nedeľu v diskusnej relácii TV Markíza Na telo jednoznačne zhodli na tom, že sú obaja proti povinnému očkovaniu. Čo sa však týka pracovného nasadenia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (klub SaS), majú trochu iný názor.

Kým Sulík cez víkend uviedol, že Kolíková je najproduktívnejšou rezortnou šéfkou vo vláde, Saková si, naopak, myslí, že vynakladá svoju energiu nesprávnym smerom a navyše nedodržiava svoje sľuby.

„Ani Sulík nie je za to, aby sa tu ľudia trestali za názory“

Exministerka vnútra ostro vystúpila proti Kolíkovej v súvislosti s jej nedávnym návrhom nového Trestného poriadku, v ktorom jej chýbajú riešenia na viacero problémových oblastí.

„Prečo ministerka za jeho stranu (strana Richarda Sulíka. pozn. red.) predkladá návrh zákona o ´hoaxoch´, ktorý nám pripomína 50-te roky minulého storočia, som sa nedozvedela. Kritika voči tomuto návrhu zákona zaznieva aj z odbornej obce, od generálneho prokurátora, či šéfa SIS, podobne zo strany advokátov, a ešte aj od predstaviteľov ostatných koaličných strán ako Sme Rodina, vrátane bývalých ex-kolegov pani ministerky zo strany Za ľudí. Tento zmätočný návrh, ktorý nemá okrem hlavy M. Kolíkovej podporu nikde, ani v najnovšej strane pani ministerky, ani v koalícii, ani odbornej obci, nám opäť ukazuje, ako táto vláda pracuje. Chaoticky, keď nevie riešiť ani svoje vlastné problémy fungovania, nieto ešte reálne problémy slovenských občanov,“ napísala k zostrihu videa z televízneho štúdia Saková, ktorá vo svojom statuse upozornila, že „ani R. Sulík nie je za to, aby sa tu ľudia trestali za názory, aj keď sa môžu ukázať ako nepravdivé.“

Čo v návrhu Kolíkovej Sakovej chýba?

Vo videu exministerka vnútra konkretizovala, čo všetko jej v Kolíkovej návrhu Trestného poriadku chýba a podčiarkla, že šéfka rezortu spravodlivosti neplní to, čo ľuďom sľúbila.

VIDEO Saková: Nerozumieme, prečo pani Kolíková vkladá energiu do nejakých hoaxov

Zdroj: fb/denisa.sakova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kde má Kolíková smerovať energiu? Saková: Nedodržala to, čo sľúbila. Hlavne, že rieši HOAXY!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti