eReport.sk
prezident Únie miest Slovenska (ÚMS) Richard Rybníček, foto:tasr

Šéf Únie miest Slovenska: Samosprávy budú musieť zvažovať zvýšenie daní a poplatkov

Mestá a obce budú musieť pre parlamentom schválenú protiinflačnú pomoc z dielne ministerstva financií zvažovať zvyšovanie dani z nehnuteľností, poplatkov za školy a škôlky či prijímať rozhodnutia, ktoré budú voči občanom nepopulárne. Pre TASR to uviedol prezident Únie miest Slovenska (ÚMS) a primátor Trenčína Richard Rybníček.

Nebude inej možnosti ako zvýšiť dane a poplatky

„Bohužiaľ, asi nebudeme mať inú možnosť, keďže máme obrovské výdavky aj v súvislosti s rastom cien energií, stavebných materiálov a so všetkým,“ podotkol s tým, že výdavky samospráv sú stále väčšie ako príjmy. Rybníček tvrdí, že budú musieť škrtať a hľadať riešenia, ktoré budú znamenať zníženie kvality služieb pre obyvateľov miest a obcí.

ÚMS a ZMOS sú na jednej lodi, deklaruje Rybníček

ÚMS deklaruje, že sú spolu so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) na „jednej lodi“. „Predpokladám, že budeme postupovať spoločne a budeme hľadať spoločné riešenia, aby sme sa k tejto celej situácii jasne postavili,“ poznamenal. Zároveň potvrdil, že ÚMS požiadala o stretnutie prezidentku SR Zuzanu Čaputovú. Chcú sa s ňou o celej situácii porozprávať a vysvetliť jej obavy z toho, čo čaká mestá a obce na Slovensku.

Zástupcovia ZMOS-u sa chcú stretnúť s prezidentkou

S hlavou štátu sa chcú stretnúť aj zástupcovia ZMOS-u. Hlasovanie poslancov parlamentu, ktorí zároveň pôsobia v samosprávach, vníma združenie ako krok, ktorým ublížili nielen mestám, obciam či samosprávnym krajom, v ktorých pôsobia, ale aj všetkým ostatným samosprávam.

Bude vás zaujímať:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Výstavba rodinných domov v Moste pri Bratislave, časť Studené.

„Práve ľudia schvaľujúci zákony a pôsobiaci v samospráve to mali najlepšie vedieť. Tento ich postoj sa zároveň podpísal pod nútené obmedzovanie kvality a rozsahu verejných služieb, ktoré samosprávy zabezpečujú pre svojich obyvateľov,“ uviedol pre TASR ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Výstavba rodinných domov v Moste pri Bratislave, časť Studené.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Únie miest Slovenska: Samosprávy budú musieť zvažovať zvýšenie daní a poplatkov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti