eReport.sk
Konsolidácia
Minister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD). Foto: tasr

Exminister Kamenický upozorňuje na kroky rezortu hospodárstva proti občanom: Sulíkovi boli prednejší Geissenovci!


Bývalý minister financií a podpredseda opozičnej strany Smer – SSD Ladislav Kamenický upozorňuje na zvláštne praktiky strán SaS a Demokrati v rezorte hospodárstva. Richard Sulík (SaS) a Karel Hirman (Demokrati) podľa neho postupne pracujú na okliešťovaní práv spotrebiteľov.

Firmy, ktorých majitelia väčšinou sú pravicovými voličmi a často volia strany, z ktorých uvedení ministri prichádzajú, možno čoskoro budú môcť predať produkt aj nekvalitný. Bez toho, aby ste mali možnosť reklamovať ho. Najnovšie chce rezort hospodárstva zobrať spotrebiteľom bezplatnú právnu pomoc pri nekalých praktikách. Nie je zatiaľ jasné, ako sa k problematike postaví nové vedenie rezortu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Správni protestanti sa cenia
  2. Všetko pre dobro občanov?
  3. Gyorgi Gyimesi
  4. Progresívny fašizmus
  5. Nemal by byť apolitický?
  6. Členovia strany HLAS - SD na tlačovej konferencii v stredu 17. mája 2023. Foto: ereport

Nešťastné Sulíkove kilečká

„Na ministerstve spravodlivosti za prvej vlády Roberta Fica zriadili Komisiu na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách. Tá do dnešného dňa bezplatne posudzuje podnety od občanov s podozrením na nekalé obchodné praktiky a všeobecné zmluvné podmienky. V prípade podozrenia na nekalé obchodné praktiky Komisia koná aj z vlastného podnetu. Ktokoľvek z vás sa môže s podnetom na Komisiu bezplatne obrátiť,“ pripomína Kamenický na sociálnej sieti.

Kroky predovšetkým v prospech firiem a v neprospech občanov-spotrebiteľov sa načali už v opatreniach, ktoré boli mediálne známe ako podnikateľské kilečká. V rámci týchto opatrení sa snažil Sulík uľahčiť podnikanie na Slovensku. Na druhej strane sa asi všetci zhodneme na tom, že v prípade, že podnikateľ/firma predá spotrebiteľovi produkt nezodpovedajúci sľubovanej kvalite, spotrebiteľ má mať právo protestovať.

Zdroj: fb/ladislavkamenicky

Deštrukčná SaSka?

„Exminister hospodárstva Richard Sulík, ktorému sú prednejší Geissenovci, Komisiu, ktorá má nulový rozpočet a občanom tohto štátu – spotrebiteľom – bezplatne pomáha, navrhol zrušiť. Jeho nástupcovia v tomto deštrukčnom procese SASKY veselo pokračujú,“ pokračuje Kamenický. „Bývalé aj súčasné vedenie ministerstva hospodárstva chce zmenou zákona o ochrane spotrebiteľa zrušiť 30 dňovú lehotu na vybavenie reklamácie! Ak budete niečo reklamovať, tak sa odpovede nedočkáte. Naviac chcú vypustiť povinnosti obchodníka vydať spotrebiteľovi potvrdenie o prijatí reklamácie,“ ozrejmil.

Podobné praktiky ministerstva by podľa experta Smeru na financie a hospodársku politiku mohli viesť k nárastu súdnych sporov, ktoré by mohli stáť veľa nielen samotných spotrebiteľov, ale aj štát. Ich koniec by bol totižto často vzhľadom na rušenie príslušných lehôt v nedohľadne. „Takéto amatérske návrhy neposilňujú postavenie spotrebiteľa, ale výrazne okliešťujú jeho možnosť uplatňovať svoje práva v reklamačnom konaní. To v konečnom dôsledku bude viesť len k nárastu súdnych sporov bez skorého konca,“ myslí si Kamenický.

Smer je za zachovanie Komisie

Kamenický zároveň sľubuje, že Smer v prípade návratu k moci zachová, alebo navráti všetky výhody, ktoré pre spotrebiteľov zavádzali vlády Roberta Fica a jeho nástupcu Petra Pellegriniho.

„V Smere sa agende pomoci spotrebiteľom venujeme cez občianske združenie Pomoc spotrebiteľom. Na pôde parlamentu budeme bojovať za zachovanie Komisie zriadenej na pôde ministerstva spravodlivosti. A budeme sa snažiť zvrátiť drakonický dopad návrhov z dielne ministertsva hospodárstva na spotrebiteľov a ich práva! K navrhovanému zákonu o ochrane spotrebiteľa, ktorý je predložený v NR SR, predložíme pozmeňovací návrh. Tak, aby Komisia na ochranu spotrebiteľa mohla naďalej chrániť spotrebiteľov na Slovensku,“ uzavrel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Kamenický upozorňuje na kroky rezortu hospodárstva proti občanom: Sulíkovi boli prednejší Geissenovci!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: