eReport.sk
Všetko pre dobro občanov?
Prezidentka SR pri vymenovaní svojej úradníckej vlády. Zdroj: Fb Z.Č.

Prvý krok Ódorovej vlády- vojaci na hraniciach! S policajtami budú zabezpečovať bezpečnosť Globsecu

Všetko pre dobro občanov? Počas dočasných kontrol na hraniciach od 24. mája do 8. júna môže Policajný zbor denne posilniť do 150 vojakov Ozbrojených síl (OS) SR. Vyčlenenie vojakov v stredu schválila vláda. Ako zdôvodnil predkladateľ, sily a prostriedky polície na zabezpečenie kontrol nepostačujú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pokúšame sa o jadrový holokaust
  2. Z čoho splatia kampaň?
  3. Chmelár tvrdo kritizuje Čaputovú
  4. Igorove kvalifikácie

Je to nevyhnutné

„Na základe požiadavky Policajného zboru a aktuálnych personálnych a materiálno technických možností Ozbrojených síl SR budú vyčlenení profesionálni vojaci určovaní do spoločných hliadok s príslušníkmi Policajného zboru na bývalých hraničných priechodoch na vnútorných hraniciach SR s Rakúskou republikou, Maďarskom, Českou republikou, Poľskou republikou,“ priblížili predkladatelia.

Všetko pre dobro občanov?

Dočasné obnovenie kontrol na vnútorných hraniciach SR vláda schválila v súvislosti s konaním bezpečnostnej konferencie Globsec 2023. Má sa tak vytvoriť tzv. prvý filter na zabránenie príchodu osôb, ktoré by mohli ohroziť verejný poriadok.

Nuž, Globsec je mimovládka. Vraj „nezávislá a apolitická.“ Kvôli akej inej neziskovej organizácii a jej konferencii, by vláda akéhokoľvek štátu rozhodla o tom, že vďaka nej budú na hraniciach kontroly? A okrem policajtov, je na to treba nasadiť aj vojakov.

A nezaplatia celý tento cirkus len tak náhodou slovenskí daňová poplatníci? Ktorí navyše budú určite veľmi šťastní, že vďaka „nezávislému „ Globsecu a „neproamerickej“ vláde, budú od 24. mája do 8. júna, musieť strpieť hraničné kontroly.

Prídu na radu aj obyčajní ľudia?

Niektorí Ódorovi iste zatlieskajú. Otázkou je, či aj bežní ľudia, neliberálneho razenia. Ktorí by po vláde Matoviča a Hegera, asi čakali konečne niekoho, kto sa bude zaujímať o nich. A koho prvý krok bude aspoň gesto.. k nim.

Samozrejme, vojaci na hraniciach sú predsa pre naše blaho. A Ódor nás takto všetkých chráni. Z našich daní. Zaplatia to ľudia, ktorí už maslo považujú za luxus. Tak, ako kedysi kaviár. Nevadí, ochránime mocipánov, mimovládky, občan počká.

Zas -raz..

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvý krok Ódorovej vlády- vojaci na hraniciach! S policajtami budú zabezpečovať bezpečnosť Globsecu

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre