eReport.sk
Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS/SPOLU).
Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík. Foto: tasr

VIDEO Hanba! Hojsík sa ukázal ako čistý protislovenský živel. V europarlamente žaloval na novú vládu

Viacerí politici z Progresívneho Slovenska sú aj v europarlamente, kde vraj bojujú za Slovensko. Týmto ich slovám možno iba ťažko veriť po tom, ako pomohli schváliť viaceré veci poškodzujúce aj Slovensko. A jeden z nich, Martin Hojsík, sa ukázal človek, ktorý dokonca donáša na Slovensko a v europarlamente vyzýva poslancov, aby sledovali Slovensko, pretože sa u nás – nedodržiavajú pravidlá právneho štátu!

Progresívec Hojsík sa poriadne vyfarbil

Martin Hojsík sa zaradil k tým poslancom, ktorí chcú poraziť v demokratických voľbách ľuďmi slobodne zvolenú slovenskú vládu pomocou vymýšľania si nezmyslov a žalovania v europarlamente. Ak má takto vyzerať zastupovanie Slovenska v europarlamente, tak potom tam takýto poslanec nemá čo robiť. A to, ako robí protislovensky nemusel na neho ani nikto žalovať, pretože sa zverejnením jeho vystúpenia vlastne „nabonzoval“ sám. Progresívci jednoducho robia všetko pre to, aby aj s pomocou Bruselu našu demokraticky zvolenú vládu zničili. Vadí im totiž úplne všetko, dokonca aj to, čo sa robí v rámci zákona.

Nedovolíme čistky ani zastrašovanie policajtov. Kroky novej vlády podkopávajú právny štát na Slovensku.

Martin Hojsík, slovenský europoslanec, člen Progresívneho Slovenska

Ich krvavé oči sú viditeľné na každom kroku, pritom sa sami usvedčujú z toho, že práve ich kroky nie sú v medziach zákona. Paradoxné je, že poukazujú na veci, ktoré schválili predchodcovia súčasnej vlády – „demokratické“ vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera. A že tam sa v mnohých veciach o demokracii nedalo ani len hovoriť, to je už dnes viac ako zrejmé. Progresívci v europarlamente jednoducho aj z nedemokratického spravia demokratické. Veď účel svätí prostriedky. Smutné však je, že politici z Progresívneho Slovenska, ale aj tí z SaS, špinia Slovensko v europarlamente a doma sa vyhrážajú, že ak nebudeme poslúchať od EÚ nedostaneme peniaze.

Toto si vraj EÚ nemôže dovoliť

„Nedovolíme čistky ani zastrašovanie policajtov. Kroky novej vlády podkopávajú právny štát na Slovensku. Na to som upozornil aj v Európskom parlamente komisára pre rozpočet Johannesa Hahna,“ napísal v úvode statusu Martin Hojsík, podľa ktorého pri vyžadovaní právneho štátu nejde len o Maďarsko. „Aj na Slovensku bude potrebné pozorné sledovanie situácie zo strany Európskej komisie. Nemôžeme dovoliť aby spoločné európske peniaze slúžili populistom, ktorí oslabujú inštitúcie, rozoberajú právny štát a ničia demokratické zriadenie. Je jedno či sa jedná o Maďarsko, Slovensko alebo inú krajinu EÚ,“ skonštatoval v závere statusu „náš“ europoslanec.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  2. Rovnosť pre všetkých
  3. Toto si myslia Slováci

„Nová vláda Roberta Fica ešte nemá ani dôveru Národnej rady a už sa naplno rozbehli personálne čistky. Častokrát v rozpore so zákonom. Preto som k tejto téme vystúpil v Európskom parlamente,“ skonštatoval na začiatku videa Hojsík. „Znepokojivý vývoj prebieha aj v iných krajinách, vrátane mojej krajiny, na ktorý chcem upozorniť, pretože nedávno nastupujúca vláda sociálnych demokratov, aj keď už nie je členom skupiny socialistov, už robí kroky, ktoré podkopávajú právny štát,“ povedal úvodom svojho vystúpenia Hojsík, ktorý vzápätí prezradil, čo „také strašné“ sa u nás deje.

EÚ nás údajne „starostlivo“ sleduje

„Prepúšťanie členov Súdnej rady, protiústavne, nedodržiavanie zákona o ochrane whisteblowerov (oznamovateľov trestnej činnosti – pozn. red.), a v podstate vytláča určitých vyšetrovateľov. Verím, že tento znepokojujúci vývoj na Slovensku by mala Komisia sledovať,“ nabáda Hojsík europoslancov, pričom sa priznáva, že sa zaujíma, ako Komisia sleduje vývoj aj v iných členských štátoch, nie iba na Slovensku, ale vo všetkých ostatných štátoch. „Pretože ako Európa si nemôžeme dovoliť situáciu, kde budeme mať viac a viac krajín, ktoré nedodržiavajú pravidlá právneho štátu a blokujú napríklad ďalší viacročný finančný rámec, pretože budú pre nás problémom veľmi skoro,“ uviedol Martin Hojsík na záver.

„Pokiaľ ide o pána Hojsíka, nie som naivný. Nastupuje nová vláda, ale myslím, že len dva či tri týždne,“ reagoval na vystúpenie „slovenského“ europoslanca jeho rakúsky kolega Johannes Hahn, ktorý je zároveň komisár pre rozpočet a správu v Európskej komisii. „Prirodzene, starostlivo sledujeme vývoj nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách, takže ak to bude potrebné, potom samozrejme budeme musieť zasiahnuť,“ ubezpečil Hojsíka a jemu podobných Hahn. Čo k tomu dodať? Asi len toľko, že aj takéhoto hada si Slovensko pestuje na hrudi. A takých protislovenských hadov ako je Martin Hojsík máme v europarlamente viac. Žiaľ…

Zdroj: FB / Martin Hojsík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hanba! Hojsík sa ukázal ako čistý protislovenský živel. V europarlamente žaloval na novú vládu

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre