eReport.sk
Toto si myslia Slováci
Vlajka EÚ pred budovou europarlamentu v Bruseli. Zdroj: istock

Slovenskí europoslanci: Dobré vzťahy sú založené na vzájomnom rešpekte a dodržiavaní pravidiel


Slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH) inicioval oficiálny list maďarskému ministrovi zahraničných vecí Péterovi Szijjártóovi. Ktorý podpísalo aj ďalších sedem slovenských europoslancov. V súvislosti s jeho nedávnym komentovaním postupu slovenských policajných orgánov.

Štefanec, ktorý je vedúcim slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane (EPP) v europarlamente, v uvedenom liste šéfovi maďarskej diplomacie pripomenul, že v demokratických krajinách policajné orgány konajú bez politických zásahov. ,,Sme presvedčení, že boj proti korupcii je dôležitý na všetkých úrovniach spoločnosti. A orgány činné v trestnom konaní v ňom zohrávajú nezastupiteľnú úlohu. Záleží nám na dôslednom uplatňovaní rovnakých pravidiel pre všetkých v každom čase,“ uviedol europoslanec.

V rebríčku vnímania korupcie

Štefanec a ďalší slovenskí europoslanci Szijjártóa zároveň upozornili na to, že Slovensko má o 28 miest lepšie postavenie v rebríčku vnímania korupcie Transparency International ako Maďarsko. Ktoré je až na 77. mieste.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke lietadlo spoločnosti Ryanair.
  2. Z prímeria by vraj profitoval Hamas
  3. Lavína na PPA
  4. Ruský prezident Vladimir Putin

Dobré vzťahy

,,Vaše vyjadrenia neprispievajú k dobrým susedským vzťahom, ktoré si želáme. Dobré vzťahy sú založené na vzájomnom rešpekte a dodržiavaní pravidiel.“ Odkázali okrem Štefanca do Budapešti aj Vladimír Bilčík (EPP), Martin Hojsík (Obnovme Európu), Eugen Jurzyca (Európski konzervatívci a reformisti), Miriam Lexmann (EPP), Peter Pollák (EPP), Michal Šimečka (Obnovme Európu) a Michal Wezik (Obnovme Európu).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenskí europoslanci: Dobré vzťahy sú založené na vzájomnom rešpekte a dodržiavaní pravidiel

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne