eReport.sk
Rovnosť pre všetkých
Predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Foto: tasr

Protislovenskí progresívci? Šimečka v Bruseli prezentoval Slovensko ako rasistické a nenávistné!


„Nás neumlčia“. Národná rada Slovenskej republiky uznesením odmietla obviňovanie Slovenska z rasovej neznášanlivosti, podnecovania k netolerantnosti a rozdúchavania nenávisti. Slovenský parlament tak reagoval na uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré takýmto spôsobom útočí na Slovensko. Keby boli predkladateľmi poslanci z Holandska, alebo Nemecka, mohli by sme si povedať, že Slovensko jednoducho nepoznajú. Uznesenie však v Bruseli predložil šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka a jeho progresívni kolegovia Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Lucia Ďuriš Nicholsonová a Martin Hojsík.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  2. Majú strach zo Smeru?
  3. Demokracia a láska k vlasti
  4. Fico predstavil koncepciu zahraničnej politiky

Je zvláštne, že strana, ktorá disponuje ambíciou pomocou mestských hlasov vyhrať parlamentné voľby, prezentuje Slovensko v zahraničí podobným spôsobom. Na Slovensku vo všeobecnosti pretrvávajú problémy s národnou identitou a hrdosťou.

Pokiaľ sa zástupcovia slovenských občanov takto realizujú v zahraničí, je náročné predstaviť si, že by vedeli presadzovať národné záujmy z vládnej pozície.

Slováci nie sú rasisti, ani hejteri

„Progresívni poslanci pretlačili v Bruseli uznesenie, ktorým EP hrubo prekračuje svoje kompetencie a zasahuje do zvrchovanosti nášho štátu. Jeho autorom je predseda Progresívneho Slovenska M. Šimečka a ako spolupredkladatelia sa pod tento paškvil podpísali V. Bilčík, L. Ďuriš Nicholsonová, M. Hojsík a M. Wiezik,“ vyjadril sa k situácii podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD).

Poslanci Progresívneho Slovenska podľa neho v skutočnosti nezastupujú skutočné slovenské záujmy ani teraz, keď sedia v Bruseli:

„Títo progresívci nezastupujú skutočné slovenské záujmy. Odmietam ich prezentáciu Slovenska ako krajiny, kde sú verbálne a fyzické útoky na komunitu LGBTIQ+ na Slovensku časté a rozšírené a vraj jej členovia sa nemôžu cítiť bezpečne a akceptovaní spoločnosťou. Týmito aktivitami len potvrdzujú to, že im nezáleží na Slovensku, ale sa ho pri každej príležitosti snažia pošpiniť. Sú to práve progresívci a liberáli, ktorí majú problém s akceptovaním iných názorov, ktorí sa podpisovali počas COVIDu za cenzurovanie iných názorov a ktorí by najradšej zablokovali nielen nepohodlné weby a profily na sociálnych sieťach, ale opozíciu by najradšej videli za mrežami.“

„Nás neumlčia“

Blanár v parlamentnom pléne trval na tom, že Slovensko na podobné odkazy z Bruselu reagovať musí, lebo by inak bol vytvorený precedens do budúcna, že zasahovanie do národných záležitostí je v poriadku. Sociálni demokrati také praktiky evidentne považujú za neakceptovateľné.

„Nás však neumlčia a som rád, že sa podarilo aj v slovenskom parlamente odkázať do Bruselu náš jasný postoj, že Slovensko je krajina, ktorá má svoje tradície, ktorá si ctí svojich občanov a s ktorou sa nemôže narábať ako s nesvojprávnym členom EÚ. Ak nás takto vnímajú progresívni poslanci na čele s M. Šimečkom, tak je to najmä ich vizitka a nie vizitka celého Slovenska,“ uzavrel Blanár.

Zdroj: FB J.Blanár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protislovenskí progresívci? Šimečka v Bruseli prezentoval Slovensko ako rasistické a nenávistné!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: