foto zo zápasu

Hitky držali s Nitrou krok iba v prvom sete

Volejbalistky Hit UCM Trnava privítali na víkendovom zápase ženskej extraligy vysokoškoláčky z UKF Nitra. S favoritkami zápasu držali výborne krok v prvom sete. Dokonca ho vyhrali, no v ďalšom priebehu už mali pod sieťou prevahu hráčky súpera. Zápas otočili a vyhrali v pomere 1:3 na sety a upevnili si pozíciu líderiek priebežnej tabuľky.

Hit UCM Trnava 1 : 3 UKF Nitra ( 22, – 16, 14, 15)

Zostavy :

Hit UCM Trnava

Mlynarčíkova, Pagáčová ( L2), Límová ( C), Sivičeková, Sukovská, Povrazníková, Vydrová ( L1), Jánošíková, Kotuličová, Sadloňová, Rosinská, Jančová, Konárová

UKF Nitra

Alves, Laučíková, Dlhošová, Maťová ( L2), Bodnárová, Kvasnová, Sedláčková ( C), Krajčírová, Justhová ( L1), Nebusová, Bobáňová, Konigová, Matejovová, Lopes

Rozhodovali : Tiršel – Juráček

Trvanie zápasu : 92 minút

Skvelý prvý set

Na úvod zápasu sa družstvá ťahali o každý bod do stavu 5:5. Potom Trnavčanky urobili trojbodovú šnúru a vytvorili si sľubný náskok. Dokázali hrať dobre na príjme servisu, kvalitnými pripravenými útokmi úspešne skladali svoje útoky na palubovku. Podobný priebeh pokračoval až do stavu 17:14. Následne si tréner hostiek Bočkay zobral oddychový čas, ktorý hráčkam UKF pomohol a vyrovnali na 19:19. Záver setu preto sľuboval drámu, no Hitky znovu rýchlo odskočili na trojbodový rozdiel a set nakoniec vyhrali v pomere 25:22.

Raketový nástup favoritiek z Nitry do druhého dejstva

Po úvodnom dejstve bola psychická výhoda na strane domácich volejbalistiek. Rýchlo však o ňu prišli. Už úvod druhého setu dal tušiť zmenu vo vývoji duelu. Za stavu 0:5 si kouč domácich Rastislav Filípek zobral time-out, ktorý prišiel neskoro. Hosťujúce hráčky si vytvorili až sedembodový náskok, prvý bod získala Trnava až v ôsmej výmene. Domácim tento moment pomohol a dotiahli sa ešte na rozdiel dvoch bodov, no potom už opäť kraľovali na palubovke hráčky UKF Nitra a set vyhrali 16:25.

Zaslúžená výhra UKF

Kto očakával v ďalšom priebehu vyrovnaný zápas, nedočkal sa. Nitra si vytvorila v treťom sete opäť rýchlo náskok, ktorý úspešne udržiavala. Hitky mali problém skladať v útoku svoje lopty na palubovku, Nitra výborne vykrývala priestory. Nečudo, že kvalitný nitriansky tím na palubovke herne aj výsledkovo dominoval. Domácim dievčatám nemožno uprieť snahu, najmä Natália Jánošíková predviedla výborný výkon na servise aj v hre v poli. Zaslúžene dostala po zápase aj kyticu kvetov ako najlepšia hráčka Trnavy. Na začiatku štvrtého dejstva ešte Trnavčanky viedli 3:0 a mohlo sa zdať, že zápas bude ešte dramatický. Nestalo sa, Nitra v druhej polovici štvrtého setu zobrala vývoj do svojich rúk a zaslúžene ho nakoniec vyhrala pomerom 15:25 a celkovo 1:3 na sety.