eReport.sk
minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
Minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

Obranná spolupráca s Holandskom? Naď rokoval s Ollongrenovou

Slovenská republika si váži holandský príspevok do vznikajúcej mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku v podobe systému Patriot a jeho obsluhujúceho personálu. Počas štvrtkového stretnutia s holandskou ministerkou obrany Kajsou Ollongrenovou to v Haagu vyhlásil šéf slovenského silového rezortu Jaroslav Naď. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Rokovania s Holandskom

„Práve takéto silné gestá solidarity našich priateľov nás presviedčajú o tom, že koncept kolektívnej bezpečnosti nie je iba prázdnou frázou, ale jadrom euroatlantického spojenectva, ktorého rezultátom je skutočné posilnenie našich obranných spôsobilostí,“ uviedol Naď.

Foto: Fb/jaroslavnad

Minister obrany SR so svojou holandskou rezortnou partnerkou diskutoval o bezpečnostnej situácii v Európe v kontexte vojny na Ukrajine, aktuálnych procesoch v rámci transatlantického partnerstva, ako aj o slovensko-holandskej obrannej spolupráci a príležitostiach na jej rozvoj. Obaja si zároveň vymenili postoje súvisiace s nadchádzajúcim summitom NATO.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  2. Kauza Katargate pokračuje
  3. Eduard Heger
  4. Na sníme detail zbraní na bojovom vozidle poèas prebiehajúceho cvièenia Saber Strike vo Vojenskom výcvikovom priestore

Okrem toho zhodnotili doterajšiu slovensko-holandskú spoluprácu, ktorej úspešným príkladom je podľa nich nielen pôsobenie príslušníkov ozbrojených síl oboch krajín v rámci medzinárodného krízového manažmentu, ale aj účasť na spoločných medzinárodných cvičeniach či aktivity v oblasti vzdelávania a výcviku, doplnil komunikačný odbor MO SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obranná spolupráca s Holandskom? Naď rokoval s Ollongrenovou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie