eReport.sk
Premiér Eduard Heger navštívil s rodinou bratislavský cintorín.

Heger vyrazil cez sviatky na hroby. Takú vlnu nevôle asi nečakal

Premiér Eduard Heger vyzýval ľudí počas Sviatku všetkých svätých, aby, ak je to možné, odložili cestovanie a nechali si návštevy hrobov na príhodnejší čas. Mnohých preto prekvapilo, keď na sociálnej sieti zverejnil fotografie, ako spolu s rodinou boli na cintoríne, aby si uctili svojich zosnulých.

„Určite odporúčam dodržiavať všetky opatrenia. To znamená rúško, odstup, čo najmenej stretávať ľudí. Ak už chcú ísť na hroby, tak ísť na hroby a potom už čo najskôr cestovať domov, aby sa nestretávali s ďalšími ľuďmi. Samozrejme, ak to vedia odložiť, tak teraz je určite ten správny čas to odložiť a možno zapáliť tú sviečku doma. Spomenúť si na svojich blízkych takýmto spôsobom. A potom, keď sa situácia zlepší, tak navštíviť aj hroby,“ nechal sa Heger počuť ešte v nedeľu v diskusnej relácii TA3 V politike. Na otázku, či on sám plánuje cestovať, tvrdil, že nie. „Ostávam v Bratislave. Máme ešte hroby aj v Seredi, takže to len vybehnem,“ dodal.

Čítajte viac:

  1. Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu v Košiciach 3. novembra 2021.
  2. Vakcíny ako biologická zbraň?

V pondelok 1. novembra zverejnil na sociálnej sieti fotografie ako spolu s rodinou navštívil cintorín. „Prichádzame na miesto, kde si uvedomuje, aký je ľudský život vzácny, no zároveň aj veľmi krehký,“ pripomenul. Mnohí jeho slová i gesto ocenili. „Takúto rodinku popredných predstaviteľov sme tu nemali a nevideli celých 12 rokov. Patrí vám tiež úcta!“ napísala pod Hegerov status fanúšička. Nie všetkým to však bolo po vôli. „Prečo nám to robíte? Vyzývate ľudí, aby na cintorín nechodili a vy sa vyberiete s celou rodinou?“ pýtala sa diskutujúca. Zapojila si i ďalšia. „A nemali ste sedieť doma? Ved ľuďom ste neodporúčali niekam chodiť,“ rozčuľovala sa.

Premiér však na negatívne komentáre nereagoval. Spravil to za neho poslanec za OĽANO Andrej Stančík. „Viem, že Eduard Heger je slušný človek a tieto cynické útoky nebude odrážať, tak to poviem za neho. Aby ste vedeli, premiér bol na cintoríne v Bratislave, kde aj žije a na hrobe svojho otca, ktorý mu zomrel, keď bol ešte len mladým študentom. Dovolil si teda v mieste trvalého pobytu navštíviť hrob blízkeho človeka, po ktorého náhlej smrti sa obrátil k viere. Dúfam, že tí,čo závideli tento “luxus”, teraz budú spokojní,“ dodal mladý politik. Za jeho slová sa mu poďakoval samotný premiér. „Ďakujem za podporu,“ uviedol Heger.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger vyrazil cez sviatky na hroby. Takú vlnu nevôle asi nečakal

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti