eReport.sk
Logo kampane Vakcína je sloboda a symbol víťazstva v tvare písmena "V".
Logo kampane Vakcína je sloboda. Ilustračné Foto: tasr

Heger dal “odvážny” status, kritizovali ho aj tí, ktorí mu fandia: Už dávno vieme, že je to celé “odrb”!

Vakcína prináša mestám slobodu, poukázal na to vo štvrtok večer predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) na sociálnej sieti. Zároveň pogratuloval Sabinovu k tomu, že od budúceho týždňa bude okres namiesto čiernej farby v COVID automate bordový. Nie všetci však Hegera za jeho status pochválili, práve naopak.

“Pred niekoľkými dňami chýbalo Sabinovčanom približne 200 zaočkovaných obyvateľov nad 50 rokov na preradenie do lepšej farby. Rozhodli sa teda do obcí vyslať mobilné tímy a cez rozhlasy pozývali ľudí na očkovanie. Vďaka snahe a odhodlaniu sa to podarilo aj okresom Skalica a Dolný Kubín,” priblížil premiér. Ako doplnil, viaceré mestá sú blízko a verí, že čoskoro potrebnú hranicu prekonajú. Priblížil, že ide o Nitru, Námestovo, Myjavu, Banskú Bystricu, Ružomberok a Piešťany.

Heger hovoril o žolíku, vstupenke do lepšej farby

Vďaka zaočkovanosti nad 65 percent druhou dávkou medzi obyvateľmi nad 50 rokov získajú okresy podľa slov premiéra žolíka a môžu sa presunúť do lepšej farby. Poukázal na to, že od pondelka je 14 takýchto okresov. “Prechod z čiernej do bordovej farby znamená aj otvorené reštaurácie, penzióny, hotely, hromadné podujatia aj pre neočkovaných, svadby, kary, oslavy do 20 zaočkovaných, fitnescentrá pre zaočkovaných,” dodal Heger.

Zdroj: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu v Košiciach 3. novembra 2021.

Pod premiérovým statusom sa takmer okamžite objavilo viacero nesúhlasných komentárov. “Jasne vakcína je sloboda hlavne že keď som chcela ísť k lekárke, tak ma odmietla vyšetriť bez pcr testu. A keď som jej povedala že som 2x zaočkovaná tak povedala že ju to nezaujíma. Takže o akej slobode tu stále hovoríte?,” napísala Zuzana. “Eduard Heger, ďakujeme, už dávno vieme, že je to celé odrb, absolútne nejde o pacientov v nemocniciach, veď sú vám úplne u prdeli, ak je v okresoch nad 65% populácie nad 50r tak to je podstatné a okresný Piccaso si už hrá karty so žolíkom,” pridal svoj názor Martin.

Kritizovali ho aj tí, ktorí mu fandia

Dokonca aj tí, čo deklarujú, že Hegerovi ako predsedovi vlády fandia, s jeho statusom nesúhlasia. “Ako premiérovi vám ľudsky fandím, ale toto nemá bohužiaľ ani hlavu ani pätu a ani dobrý slogan, pretože sme si zdravie pomýlili so slobodou,” kriticky reagoval aj Marek.

Oveľa tvrdší komentár si dovolil napísať Karol: “Tak toto je hnus. Zafarbia si ako deti omaľovanku, na základe toho vyhlasujú, resp. prikazujú, obmedzujú, a stačí byť očkovaný a čarovná palička, hop, a už sme premaľovaný, a už nie sú obmedzenia. A kde sú tí chorí, ktorí by mali byť indikátorom. A ako sa budú tváriť, a čo už budú hovoriť, keď by sme boli na 99 % zaočkovaní, a chorí budú pribúdať. Aký zmysel má očkovanie potom. Jasné, že ta choroba je, a je strašná, zomreli mi kamaráti.. Ale ako sa potom k tomu postaviť. Je to chamtivosť, blbosť, hľadáme pravdu, no a vidieť iba obohatenie sa na úkor ľudí ktorí chcú normálne prežiť túto pliagu? A keď nesúhlasíš, si nepriateľom štátu. Môžeš byť zlodej, podvodník, no toto je viac. Môžeš mať pravdu, no nemáš , keď nemáš moc.”

Zdroj: fb/premier.sr

Zdroj: tasr/eReport

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger dal “odvážny” status, kritizovali ho aj tí, ktorí mu fandia: Už dávno vieme, že je to celé “odrb”!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport