eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Krízový štáb sa má zaoberať situáciou v nemocniciach. Nastali komplikácie

Krízový štáb, ktorý v piatok večer mimoriadne zasadá vo vládnom hoteli Bôrik, sa bude zaoberať „akútnou“ situáciou v nemocniciach. Pred jeho začiatkom to ozrejmil generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva Peter Ferjančík.

„Hlavným programom bude akútna situácia v nemocniciach. Nastali komplikácie, ktoré musíme okamžite riešiť,“ povedal Ferjančík. Nemocnice sú podľa jeho slov preplnené a pacientov musia prevážať. Viac informácií má poskytnúť po zasadnutí.

Krízový štáb mimoriadne zasadá na základe požiadavky ministerstva zdravotníctva. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus pred zasadnutím informáciu o presnom programe nemal. Očakáva však diskusiu o aktuálnej epidemiologickej situácii a potrebných opatreniach.

Konzílium odborníkov navrhuje v reakcii na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu napríklad obmedziť pohyb neočkovaných proti ochoreniu COVID-19 v čiernych okresoch. Zároveň chcú zvýhodniť očkovaných. V červenej a horšej farbe okresu by sa mal podľa odborníkov vyžadovať od zamestnancov test, potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní ochorenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu v Košiciach 3. novembra 2021.
  2. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krízový štáb sa má zaoberať situáciou v nemocniciach. Nastali komplikácie

Najnovšie