tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Eduard Heger, premiér, predseda vlády SR
Predseda vlády Eduard Heger, foto:tasr

Heger tvrdí, že dezinformátori prehrávajú: Fico a Blaha chcú zastaviť našu slovenskú „inváziu“ spravodlivosti!

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) sa vo svojom príspevku na sociálnej sieti rozpísal o aktuálnych problémoch, ktoré našu spoločnosť trápia. Spomenul i aktuálnu vládnu krízu, kde si tak trocha sype popol na hlavu. Ako je však už zvykom, v rétorike vládnych predstaviteľov, nemôže chýbať meno expremiéra Roberta Fica.

Ten podľa Hegera spoločne s Blahom šíri nenávisť medzi občanmi a vojnu na Ukrajine, či neustále škriepky medzi ministrami Matovičom a Sulíkom využíva v naháňaní politických bodov.

Keď hovorím, že mojou prioritou je udržanie štvorkoalície, myslím tým aj na postavenie Slovenska v Európe a vo svete; myslím tým aj na našu zahranično-politickú orientáciu. Ráno, kedy Rusko napadlo Ukrajinu, bolo zároveň aj tvrdým prebudením do reality,“ píše premiér na sociálnej sieti.

Fico a Blahom šíria zlobu a chaos, uvádza Heger

„Mnohí od tej chvíle pochopili, že solidarita a spojenectvo v EÚ a NATO je našou záchranou, aby sme nedopadli ako náš východný sused. Robert Fico a jeho hlavný trubadúr Ľuboš Blaha však aj v utrpení ukrajinského ľudu našli príležitosť šíriť zlobu a chaos. Len aby sa dostali späť k moci a zastavili našu slovenskú „inváziu“ spravodlivosti. Najskôr nás volali vojnoví štváči a po vypuknutí vojny zašli ešte ďalej.

Podla Hegera ide o lži zo strany opozície

Premiér kritiku a adresované opozičné námietky na svoju i osobu koalicnych partnerov považuje za za klamstvá a lzi: „Pripomeňme si ich najväčšie lži, ktoré bezohľadne šírili. „Koalícia chce privítať nemecký Wehrmacht“, Robert Fico: Ako to komentovať? Je to v prvom rade hrubé a necitlivé voči Nemecku, ktoré sa po prehratej vojne bolestivo vyrovnalo s nacizmom. Je to čistá prokremeľská rétorika, ktorá chce vyvolať dojem, že všade naokolo sú samí nacisti či fašisti, takže Rusko má morálne právo voči nim zasahovať. Je to pritom presne naopak.

„Rusko sa správa ako imperiálna, hlboko nedemokratická mocnosť. Nie ja, ale ľudia znalí ruských pomerov, hovoria o ruskom fašizme. „Práve dnes sa ukázalo, že vojna na Ukrajine je jeden gigantický hoax, ktorý si vymysleli Američania, aby rozoštvávali a strašili Európu“, Ľuboš Blaha. Hoci už Rusko zhromažďovalo obrovské množstvo vojenskej techniky na hraniciach s Ukrajinou, Ľuboš Blaha neváhal ešte v predvečer ruského útoku démonizovať USA a zavádzať. Keby Blahu za tieto reči platili Rusi, nesprával by sa inak. Som rád, že napriek tomu väčšina našich občanov má rozum i srdce na správnom mieste. Vedia, kto je agresor, kto vyhnal milióny ľudí z ich domovov, kto zabíja civilistov, zrovnáva so zemou ukrajinské dediny a mestá. Udržme si tento zdravý úsudok.“

Foto: Fb/eduardheger

„A neverte lžiam, že Američania sú všetci gejovia, ktorí sem neprišli znásilňovať „slovenské devy“ “, Ľuboš Blaha. Okolo obrannej zmluvy o vojenskej spolupráci s USA sa rozpútala bezohľadná dezinformačná kampaň. Samozrejme nič z nej sa nepotvrdilo,“ píše premiér.

„Americkí vojaci mali podľa nej okupovať naše územie. Ľuboš Blaha aj takýmito absurdnými výrokmi začal podsúvať verejnosti strach, že americkí vojaci prídu znásilňovať slovenské ženy. Miesto toho na naše územie prišli profesionálni vojaci, ktorí spolu s našimi vojakmi chránia naše hranice a občanov. Celkovo na Slovensku podľa ministra obrany Jaroslava Naďa pôsobí okolo 1600 spojeneckých vojakov. Vojakov, ktorí riskujú v ochrane nášho pokoja a slobody svoj život.“

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Predseda vlády SR Eduard Heger.
 2. Vpravo Jaroslav Naď (OĽANO) počas rozhovoru na festivale Atmosféra.
 3. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
 4. Hudobná legenda Roger Waters
 5. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
 6. Štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek.
 7. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.
 8. Igor Matovič a Richard Sulík.
 9. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 10. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
 11. Hovorca ministerstva obrany USA John Kirby.

„Kritizuje našu pomoc“

Robert Fico si želá, aby vojnu na Ukrajine vyhralo Rusko. Inak si neviem vysvetliť jeho kritiku našej pomoci. Spolu s ďalšími demokratickými krajinami pomáhame v rámci našich možností slabšiemu. Je to naša morálna povinnosť, ale aj správna investícia do budúcnosti. Nechceme mať militantné Rusko na hraniciach. Želáme si nezávislú, prosperujúcu a demokratickú Ukrajinu, ktorá časom vstúpi do Európskej únie. Tak ako jej pomáhame vo vojne, pomôžeme jej aj s prístupovým procesom. Mimochodom, protivzdušný systém ruskej výroby S-300 nahradili oveľa výkonnejšie Patrioty. Náš vzdušných priestor nebolo ešte nikdy tak dobre chránený ako teraz,“ dodáva predseda vlády SR Eduard Heger vo svojom príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger tvrdí, že dezinformátori prehrávajú: Fico a Blaha chcú zastaviť našu slovenskú „inváziu“ spravodlivosti!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku