eReport.sk
Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Zdroj: tasr

Psychiater pre Matoviča? Sulík sa rozhovoril o ministrovi financií: Kažimír bol jednoznačne lepší!


Politická scéna bola v pondelok zaplnená politickými diskusiami, v hlavnej úlohe s vládnymi predstaviteľmi ako minister financií Igor Matovič (OĽANO), minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), alebo ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Pokiaľ by sme čakali hádky a názorové výmeny o riešeniach pre občanov, ostali by sme veľmi sklamaní. Diskusie sa niesli v znamení témy vládnej krízy, neustávajúcich hádok a vzájomných urážok a dokonca aj zmienky o možnom rozpade vlády.

„Keď vidím apetít Igora Matoviča zvyšovať dane, zavádzať nové dane a tú jeho veľkú kreativitu pri vymýšľaní nových daní, definitívne hovorím, že bez daňovej brzdy uvoľnenie dlhovej brzdy nebude,“ povedal Sulík o Matovičových nápadoch pre denník SME.

Matovič vraj spôsobuje rozvrat verejných financií

„Rozvrat verejných financií,“ aj tak definuje toto volebné obdobie politická opozícia na čele so stranami Smer-SD a Hlas-SD. Včera sa k nim prekvapivo pridal aj Sulík, ktorý si zdá sa, voči Matovičovi už naozaj servítku pred ústa nedáva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Neoliberálna prezidentka?
  2. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  3. Matovič kritizuje Sulíka
  4. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  5. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom.SaS).
  6. Na kombosnímke zľava Igor Matovič (OĽANO) a Marian Kotleba (ĽSNS).
  7. Igorove kvalifikácie
  8. Veronika Remišová počas konferencie Globsec Bratislava Forum 2022.

„Igor Matovič spôsobuje rozvrat verejných financií. To, čo sa na nás valí na budúci rok, treba konsolidovať vo výške jeden a pol miliardy. K tomu dôjdu ďalšie štrukturálne dlhy, tieto poukazy, daňový bonus pre všetkých. Výsledok bude, že budúci rok budú verejné financie v extrémne napätej situácii,“ dodáva Sulík.

Naznačuje naviac, že Matovičove kroky sú tým známym a toľko kritizovaným populizmom: „Ani naša vláda nie je imúnna voči populizmu, no tak potom je to takýto výsledok, áno.“

Smerák Kažimír lepší ako protikorupčný Matovič?

Táto vláda sa už od predvolebnej kampane prezentovala hlavne svojim protikorupčným naratívom. Ten je však, zdá sa, definitívne minulosťou a Sulík dokonca otvorene tvrdí, že minister financií z čias vlády Smeru-SD Peter Kažimír bol lepším ministrom, ako Matovič. „Jednoznačne Peter Kažimír,“ odpovedal Sulík na otázku redaktorky Zuzany Kovačič Hanzelovej, že kto bol lepší.

O zdravotnom stave Matoviča: O pár týždňov to prejde

Sulík sa dokonca vyjadril aj k tomu, či Matovič náhodou netrpí nejakou duševnou poruchou. Redaktorka mu pripomenula jeho vyhlásenia o tom, že líder OĽANO „je v manickej fáze.“ Chcete tým naznačiť, že nie je príčetný? – opýtala sa Sulíka Hanzelová. „Keď to chcete takto dotiahnuť do dôsledností, bolo by dobré konzultovať to s odborníkom,“ vyhol sa priamej odpovedi šéf SaS. Novinárka sa však citlivej témy držala aj ďalej a rovno sa Sulíka opýtala, či posiela Igora Matoviča na vyšetrenie, keď o ňom hovoril, že by psychiatri mali posúdiť, či je expremiér z OĽANO v manickej fáze. „Ale prosím vás! Už sa nerýpte v tom toľko. Ja som sa vyjadril, povedal som svoj názor, veľmi dobre viete, ako som to myslel, veľká väčšina národa to vie rovnako, poďme k nejakým otázkam, ktoré sa týkajú ministerstva hospodárstva,“ zjavne podráždene reagoval Sulík.

Ten ráta s tým, že sa čoskoro, po utišení Matovičovej „manickej fázy“ všetko vráti do akého takého normálu. „O pár týždňov to prejde a potom zas budeme pokračovať,“ konštatoval Sulík. Je však veľmi otázne, či majú občania niekoľkotýždňovú trpezlivosť na hádky a rozpravy o psychickej spôsobilosti ministra financií.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Psychiater pre Matoviča? Sulík sa rozhovoril o ministrovi financií: Kažimír bol jednoznačne lepší!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: