eReport.sk
Eduard Heger
Premiér Eduard Heger, foto:tasr

Transatlantickú cenu odovzdal Heger. Dostal ju celý ukrajinský národ

Českú a slovenskú transatlantickú cenu tento rok získal ukrajinský národ. V rámci konferencie GLOBSEC 2022 Bratislava Forum mu ju udelili vo štvrtok v súvislosti s obeťami a hrdinstvom Ukrajincov, ktorí od vypuknutia vojny bojujú o prežitie svojho štátu. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruské ministerstvo spravodlivosti zaradilo online noviny The Moscow Times, ktoré prinášajú spravodajstvo v ruskom i anglickom jazyku, na zoznam zahraničných agentov.
  2. Matovič kritizuje Sulíka
  3. Pomoc mladým rodinám
  4. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  5. Korčok prezliekačom kabátov
  6. Kto nahradí rezignovaného Lengvarského?

„Odhliadnuc od geografie, Ukrajina už je Západom. Národ, ktorý sa nachádza v najtemnejšom období svojej modernej existencie, je pre nás jasným príkladom vzťahu k slobode a demokracii,“ uviedol vo vystúpení na odovzdávaní ceny minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Podľa jeho slov „máme morálnu povinnosť Ukrajine k integrácii do rodiny západných demokracií pomôcť aj formálne, podporou jej jasnej európskej perspektívy“.

Českú a slovenskú transatlantickú cenu tradične odovzdávajú v spolupráci slovenskej organizácie Globsec a českej organizácie Jagello 2000. Ocenenie pre ukrajinský národ si z rúk slovenského premiéra Eduarda Hegera prevzali zástupcovia ukrajinského parlamentu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Transatlantickú cenu odovzdal Heger. Dostal ju celý ukrajinský národ

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie