eReport.sk
Poslanec György Gyimesi, foto: instagaram

Gyimesi opäť šokoval: Zaočkoval sa kritizovaným Sputnikom!

Pokračuje v kontroverzných šľapajách! Poslanec Obyčajných ľudí Igora Matoviča György Gyimesi sa pochválil na sociálnej sieti v súčasnosti trendujúcou fotkou ramena. Išlo, samozrejme, o očkovanie, no politik dal prednosť vakcíne, ktorá sa už mesiace pasuje s vlnou kritiky.

Gyimesi je už dlhšie tŕňom v päte svojich koaličných parťákov. Nedávno “na tajnáša” debatoval o dvojitom občianstve Slovákov s maďarským ministrom zahraničia Pétrom Szijjártóm. Krátko na to vyhlásil vojnu štátnemu tajomníkovi rezortu diplomacie Martinovi Klusovi. Taktiež mu ušla hláška ohľadom pracovnej cesty v Maďarsku, ktorá podľa neho skončila úspechom, pretože sa v nej nezúčastnil nikto z rezortu zahraničia.

Gyimesi na Instagrame zverejnil fotku z vakcinácie Sputnikom V. Ten si na Slovensku prešiel poriadne krušnou cestou potom ako ho zajednal vtedajší premiér Igor Matovič. A prečo sa teda rozhodol pristúpiť práve k tejto očkovacej látke?

Gyorgy Gyimesi na očkovaní. – Foto: IG/GG

„Nemyslím si, že Sputnik je zlá vakcína. Odborné články v Lancete hovoria, že má vyše 90-percentnú úspešnosť. Na druhej strane je dokázané z maďarských štatistík a zatiaľ aj zo slovenských, že tí čo sa dali zaočkovať majú najmenej vedľajších účinkov. Posledný dôvod je, že je to vektorová vakcína a nie mRNA. Od začiatku som si chcel vybrať práve vektorovú vakcínu,” vysvetlil svoje pohnútky poslanec.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport