eReport.sk
Producent, scenárista a komik Ján Gordulič.
Producent, scenárista a komik Ján Gordulič. Foto: tasr

Gorduličovi „cinklo“ na účte 120-tisíc! Blaha: Takto sa slušné Slovensko stará o svojich ľudí

Komik Ján Gordulič sa počas pandemických mesiacov pravidelne sťažoval na nedostatočnú podporu zo strany štátu. Podobne, ako veľa ľudí z oblasti kultúry, sa Gordulič ocitol v neľahkej situácii. Ministerstvo kultúry vedené Natáliou Milanovou (OĽANO) mu však pripravilo štedrý mikulášsky a vianočný darček. V podobe dotácie vo výške 120 tisíc eur, o akej sa môže mnohým ľuďom v kultúre len snívať!

Kráľovskú dotáciu mu odklepol rezort kultúry. Gordulič však aj napriek štedrej dotácii svoje podnikanie zatvoril, no o pomoc žiada naďalej. Podľa informácií Nového Času sa v rámci Bratislavy snaží využiť svoje kontakty na to, aby získal nový lukratívny priestor pre svoj biznis.

Zavrel Silné reči Comedy club

„Silné reči“ sú formátom, ktorý je hlavne medzi mladšou časťou populácie veľmi známy. Točili sa práve v jeho klube, ktorý musel komik kvôli koronakríze zatvoriť. O pomoc z ministerstva a z rôznych fondov žiadal už v minulosti. Kaviareň, ktorá bola súčasťou Silné reči Comedy clubu, vraj už dlhšie financoval zo svojich súkromných, a teda vlastných zdrojov.

Mikuláš pre Gorduliča?

Veľmi kriticky sa k celému zisteniu postavil opozičný poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD). „Našli si dnes vaše detičky v botičkách štedrého Mikuláša? Čokoládky, cukríčky? A našli si aj 120 tisíc eur? Nie? Lebo taký Gordulič áno,“ začal svoj kritický status Blaha.

Štedrú dotáciu pre komika pripisuje hlavne jeho protiopozičným aktivitám: „Viete, kto je Gordulič? Provládny komik, ktorý natáča stupidné videjká proti Smeru a opozícii a uverejňuje ich na protismeráckych Aktualitách. Čiže – nerobí nič. Povaľač.“

Suma, na ktorú bežný Slovák robí 10 rokov

Podľa Blahu ide o neprimeranú sumu, o ktorej sa bežnému občanovi môže iba snívať. „To je suma, na ktorú bežný Slovák tvrdo robí zhruba 10 rokov,“ spresnil opozičný poslanec.

Známy ľavicový politik zároveň veľmi priamo popísal, čo si o tom všetkom osobne myslí. „Ale keď hejtuješ Smer, tak ťa ministerka z OĽANO kráľovsky odmení. Tomu sa hovorí štedrý Mikuláš. Takto sa slušné Slovensko stará o svojich ľudí,“ konštatoval Blaha, ktorý zdôraznil, že dotácia pre Gorduliča môže byť odmenou za komikove komentáre k politike.

Zdroj: fb/Lblaha

„V rámci toho, čo si štát môže dovoliť, je to adekvátna podpora. Mne to pomohlo, nečakal som to. Netušil som, že sa to stane. Vrátili sa mi tak niektoré súkromné peniaze, ktoré som mal z iných vecí a dával ich napríklad do klubu. Myslím si, že podpora je dostatočná, ale je to otázne, lebo ja som jednoosobová eseročka,“ vyjadril sa Gordulič k zaujímavým dotáciám pre Nový Čas.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gorduličovi „cinklo“ na účte 120-tisíc! Blaha: Takto sa slušné Slovensko stará o svojich ľudí

Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti