eReport.sk
Michal Kubovčík a Dano Heriban, foto: RTVS

TO SÚ HOSTIA V seriáli Pumpa sa ukáže známa kontroverzná politička, ale aj tento komik

V láske sa príliš nemajú! Tvorcovia seriálu Pumpa v novej epizóde namiešali kuriózny mix hostí. Známe seriálové postavy si tak „pokecajú“ s konzervatívnou političkou Annou Záborskou, ale aj komikom Gabom Žifčákom. Ten političku v poslednom čase dráždi svojou zvláštnou „cirkvou“ Svedkovia Liehovovi.

Dvojicu hostí tak uvidíte na televíznych obrazovkách už túto sobotu. Podľa informácií eReportu sa ale hostia v rámci epizódy nestretnú a ledva o seba zavadili aspoň na pľaci. A prečo to vlastne medzi Žifčákom a Záborskou má tak iskriť?

Komik Ján Gordulič s Gabom Žifčákom (vpravo). – Foto: FB/Svedkovia Liehovovi

Svedkovia Liehovovi

Svedkom Liehovovým ide karta odkedy sa na Slovensku uskutočnilo posledné sčítanie obyvateľstva. V dotazníkoch sa totiž viacero ľudí prihlásilo v kolónke vierovyznania práve k Svedkom Liehovovým. Ak by sa mali ale stať oficiálnou cirkvou, na registráciu je potrebných 50-tisíc podpisov.

Anna Záborská – Foto: tasr

Tu sa dostáva na rad už spomínaná Záborská. Politička, ktorú ľudia poznajú najmä vďaka jej agende sprísňovania interrupcií, sa totiž prednedávnom stala splnomocnenkyňou pre ochranu náboženskej slobody a slobody presvedčenia. Práve na Záborskú sa obrátil aj samotný Žifčák. Poslankyňu z hnutia Kresťanská únia často kritizuje verejnosť, ale aj niektorí politici práve za jej interrupčnú iniciatívu.

Viac článkov o seriáli Pumpa tu:

  1. Producent, scenárista a komik Ján Gordulič.
  2. Ján Gordulič

Vypomáha aj saskár

„Pomôžte zabrániť neprávosti páchanej na našich veriacich a zabojujte aj za našu náboženskú slobodu a presvedčenie,“ obrátil sa na Záborskú stand up komik. Ten dodal, že aj vďaka sociálnym sieťam podporuje „cirkev“ približne 120-tisíc priaznivcov. „Svedkom“ dokonca s registráciou vypomáhal aj saskár Miroslav Žiak.

Záborskej sa ale Žifčákov „vtípek“ veľmi nepozdával a so šéfom cirkvi sa nestretla. Možno to vyzerá na prvý pohľad zábavne, ale história nás učí, že aj pogromy sa začínali zosmiešňovaním,“ reagovala na Svedkov Liehovových konzervatívna politička.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TO SÚ HOSTIA V seriáli Pumpa sa ukáže známa kontroverzná politička, ale aj tento komik

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti