eReport.sk
Eduard Heger. Foto: tasr

Heger o prvej pomoci pre kultúru: Od začiatku pandémie smerovalo do rezortu viac, ako 111 miliónov eur

Do oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu smerovalo od začiatku pandémie ochorenia COVID-19 vo forme rôznych podporných schém celkovo 111 miliónov eur. Na pondelkovej tlačovej konferencii to oznámil predseda vlády SR Eduard Heger a ministerka kultúry SR Natália Milanová (obaja OĽANO).

Sumu vyjadrujúcu podľa premiéra bezprecedentnú pomoc kultúre označil Heger za potvrdenie záujmu jeho kabinetu o oblasť kultúry. „Žiadne peniaze, samozrejme, nevykompenzujú to, čo by sa dalo v kultúre urobiť, ak by bola otvorená. Cieľom je preto vytvoriť podmienky, aby kultúra mohla opäť fungovať,” zdôraznil Heger. V tejto súvislosti opätovne vyzval na očkovanie i dodržiavanie protipandemických opatrení. Prízvukoval, že vyššia zaočkovanosť i rešpekt voči nevyhnutným opatreniam umožnia uvoľniť opatrenia aj v prospech kultúry.

Vyše 15 miliónov pre 433 subjektov

Ministerka kultúry dodala, že v rámci doteraz ostatnej realizovanej podpornej schémy určenej pre tzv. jednoosobové s. r. o. v oblasti KKP sa vyčlenilo 15.684.982 eur pre 433 subjektov. “Peniaze, ktoré sme vyplatili, nie sú len pomocou na zvládnutie negatívneho dosahu pandémie, sú to prostriedky, ktoré majú pomôcť reštartovať subjektom ich činnosť,” zdôraznila ministerka.

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Producent, scenárista a komik Ján Gordulič.

Pavol Smolka z Hudobnej únie Slovenska, ktorá spolupracovala s Korona tímom Ministerstva kultúry (MK) SR na sformulovaní a podmienkach nielen ostatnej dotačnej výzvy, ocenil spoluprácu s rezortom i koncentrovanie schém pomoci pre oblasť KKP pod gesciu rezortu kultúry.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger o prvej pomoci pre kultúru: Od začiatku pandémie smerovalo do rezortu viac, ako 111 miliónov eur

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti