tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Vitalij Kličko a Matúš Vallo. Zdroj: fb/vallo.primator

FOTO Vallo bol so starostom Kyjeva: Som rád, že prijal moje pozvanie k nám do Bratislavy!

Pakt slobodných miest prijal na summite v Prahe do svojich radov šesť nových členov vrátane ukrajinského Kyjeva. TASR o tom informuje podľa vyhlásenia na webovej stránke hlavného mesta ČR Praha.eu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO.
  2. Starostu Kyjeva kritizoval Zelenskyj
  3. Uprostred kandidát na primátora Bratislavy Martin Mlýnek.
  4. Stretnutie ministra Andreja doležala s kandidátom na primátora Trnavy Branislavom Barošom
  5. Starostu Kyjeva kritizoval Zelenskyj

Pakt slobodných miest okrem Kyjeva doplnili Berlín, Riga, Vilnius, Brusel a Hamburg, ktorých primátori podpísali deklaráciu o pristúpení, píše sa vo vyhlásení.

Kličko: Spolupráca je nesmierne dôležitá

„Ukrajina sa snaží o to, aby sa stala plnohodnotnou súčasťou Európy a pripojenie Kyjeva k Paktu slobodných miest je ďalším z krokov, ktorým sa k tomuto cieľu približujeme,“ uviedol starosta Kyjeva Vitalij Kličko. Dodal, že spolupráca je v súčasnej situácii nesmierne dôležitá, „nie len v otázke obrany Ukrajiny, ale aj obrany demokratických hodnôt a ďalších demokratických krajín“.

Primátori členských miest Paktu tiež diskutovali o pomoci ukrajinským mestám, ktoré zničila ruská invázia. Portál Praha.eu uviedol, že pražský Dopravný podnik daruje ukrajinskému Charkovu 20 električiek a mestu Chmeľnyckyj dva autobusy.

Valllo: Ďakujem za nadupaný a inšpiratívny deň!

Na summite v Prahe zastupuje Bratislavu primátor Matúš Vallo. V príspevku na sociálnej sieti uviedol, že Pakt prijal Kyjev s veľkou radosťou. Oznámil, že primátor Kličko prijal pozvanie navštíviť Bratislavu, aby spoločne hľadali možnosti, ako rozvíjať vzťahy medzi Bratislavou a Kyjevom. „Ďakujem mojim kolegom, a po troch rokoch fungovania Paktu už aj priateľom, za nadupaný a inšpiratívny deň!“ napísal Vallo na Facebooku.

– Foto: fb/vallo.primator

Summit Paktu slobodných miest v Prahe pokračuje aj v utorok. Na programe je priamy dialóg primátorov hlavných miest EÚ s viceprezidentom Európskej komisie Fransom Timmermansom, píše sa vo vyhlásení.  

Bratislava je jedným zo zakladateľov Paktu

Pakt slobodných miest vytvorili primátori Bratislavy, Prahy, Varšavy a Budapešti. V roku 2021 sa k nim pridalo ďalších 20 európskych metropol, ktoré sa prihlásili k spoločným hodnotám zoskupenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Vallo bol so starostom Kyjeva: Som rád, že prijal moje pozvanie k nám do Bratislavy!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku