tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk

FootBallGolf Park Vás pozýva: Historicky prvé Majstrovstvá Slovenska

FootBallGolf Park Vás srdečne pozýva na historicky prvé Majstrovstvá Slovenska vo FootBallGolfe v dňoch 28.-30.10.2022, ktoré sa budú konať v našom športovom areáli.

Čo je FootBallGolf?

FootBallGolf je kombináciou dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na footballgolfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53-65 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. FootBallGolf je niečo ako minigolf až na to, že kopete do futbalovej lopty a tak prekonávate prekážky cestou do jamky. FootBallGolf je zastrešený Svetovou FootBallGolfovou Asociáciou (WFGA – World FootBallGolf Association).

Foto: Archív: FootBallGolf

Medzi krajiny s najväčším počtom ihrísk pre FootBallGolf patria Česko, Nemecko, Anglicko, Dánsko, Švédsko a Rakúsko.FootBallGolf je presne taký ako znie – ako keď futbal a golf splynú do jedného. Skóre sa počíta ako pri golfe, kde sa počíta každá rana, avšak hráči používajú nohy, aby mohli kopať futbalovú loptu cez prekážky až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza.

FootBallGolf prístupnejší všetkým vekovým kategóriam

V porovnaní s FootGolfom je FootBallGolf prístupnejší všetkým vekovým kategóriam nakoľko sa nehrá na také dlhé vzdialenosti ako vo FootGolfe a skôr je to o technike prekonávania prekážok ako o sile. V podstate to znamená, že Vás hravo porazí aj vaše malé dieťa. V prvom rade je FootBallGolf hlavne o zábave!

Foto: Archív: FootBallGolf

Organizácia podujatia

Majstrovstvá budú pozostávať z 2 častí:1. Hra jednotlivcov, ktorá bude mať tri kolá2. Hra dvojíc, ktorá bude mať jedno koloKategórie pre hru jednotlivcov budú rozdelené do: Deti do 15 rokov Muži do 54 rokov Seniori od 55 rokov Ženy.

Foto: Archív: FootBallGolf

Hra dvojíc sa bude hrať s jednou loptou a dvojice môžu byť zmiešané a teda nezáleži na veku ani pohlavíŠtartovné je stanovené na: Hra jednotlivcov 60€ osoba, hra dvojíc 20€ dvojica.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FootBallGolf Park Vás pozýva: Historicky prvé Majstrovstvá Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku